خانه » اخبار جهان » تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و مجارستان در بوداپست
تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و مجارستان در بوداپست
تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و مجارستان در بوداپست

تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و مجارستان در بوداپست

با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و مجارستان در بوداپست برگزار شد که ۶ سند همکاری در زمینه های مختلف از جمله اقتصادی، فرهنگی و ورزشی میان دو کشور به امضا رسید.

کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و مجارستان پس از ۲۳ سال در شهر بوداپست پایتخت مجارستان برگزار گردید. در پایان این نشست اقتصادی طیب نیا و پیتر سارتو وزیر امور خارجه و تجارت مجارستان و مسئول مجاری برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی در کنفرانس مشترک مطبوعاتی ضمن تشریح اقدامات و گفتگوهای صورت گرفته به سئوالات خبرنگاران رسانه ها پاسخ دادند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایبِنا، وزیر امور خارجه مجارستان در کنفرانس مطبوعاتی خود با اشاره به لزوم افزایش همکاری های اقتصادی و تجاری میان دو کشور بیان نمود: اگزیم بانک به عنوان بانک توسعه صادرات مجارستان به منظور افزایش مبادلات تجاری بین دو کشور یک خط اعتباری ۸۵ میلیون یورویی به ایران اختصاص داده که می تواند در اجرای پروژه های اقتصادی مشترک مورد استفاده واقع گردد.

افزایش مبادلات تجاری از توافقات کمیسیون مشترک اقتصادی

وی ضمن تاکید بر لزوم حمایت از سرمایه گذاری های دو کشور در کشورهای یکدیگر بیان داشت: مذاکرات اولیه برای حمایت از سرمایه گذاری های دو کشور انجام گرفته است. با برطرف شدن برخی مشکلات موجود بر سر راه همکاری بزودی شاهد افزایش مبادلات تجاری بین ایران و مجارستان خواهیم بود که منافع آن شامل حال دو شکور خواهد بود.

طیب نیا نیز در این جلسه مشترک خبری ضمن تشکر از تلاش های این کشور برای برگزاری موفق کمیسیون مشترک اقتصادی بیان کرد: با توجه به ظرفیت ها و پناسیل های موجود برای گسترش همکاری های اقتصادی و تجاری، توافق صورت گرفت تا حجم مبادلات تجاری میان دو کشور افزایش یابد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن اشاره به اهمیت موقعیت جغرافیایی مجارستان در اروپای مرکزی بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران از مجارستان به عنوان یک پایگاه اقتصادی برای افزایش همکاری های اقتصادی خود با اروپا استفاده خواهد نمود.

در جریان برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و مجارستان که در محل وزارت امور خارجه این کشور برگزار شده بود، علاوه بر سند اصلی کمیسیون مشترک اقتصادی، چندین یادداشت تفاهم و قرارداد همکاری در بخش های مختلف از جمله گردشگری، ورزشی، حمل و نقل و خدمات شهری، میراث فرهنگی به امضا طرفین رسید.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

توسعه مناسبات تجاری ایران و اروپا این بار از کانال کشور بلژیک

توسعه مناسبات تجاری ایران و اروپا این بار از کانال کشور بلژیک

توسعه مناسبات تجاری ایران و اروپا این بار از کانال کشور بلژیک دنبال می‌شود. کشوری ...