خانه » خودرو و حمل و نقل » بازدید وزیر راه از پیشرفت فیزیکی مسیر ریلی ملایر به کرمانشاه
بازدید وزیر راه از پیشرفت فیزیکی مسیر ریلی ملایر به کرمانشاه
بازدید وزیر راه از پیشرفت فیزیکی مسیر ریلی ملایر به کرمانشاه

بازدید وزیر راه از پیشرفت فیزیکی مسیر ریلی ملایر به کرمانشاه

عباس آخوندی، در حاشیه بازدید از راه آهن در حال احداث ملایر – کرمانشاه، این پروژه را یکی از پروژه های ریلی پراهمیت چند سال اخیر اعلام نمود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی گفت: احداث این پروژه از ملایر تا فیروزان تکمیل شده و ایستگاه فیروزان نیز آماده بهره برداری می‌باشد. مسیر فیروزان تا کرمانشاه نیز ۹۸ درصد کارهای زیرسازی به اتمام رسیده و  فقط قطعاتی در مسیر مانده که باید تملک گردند البته منابع مالی برای تملک این اراضی نیز تامین شده است. برای تامین ریل پروژه نیز مشکلی وجود ندارد و ریل مورد نیاز خریداری شده است.

وی همچنین با بیان این مطلب که ایستگاه کرمانشاه نیز با سرعت خوبی در حال احداث می‌باشد، افزود: خوشبختانه ایستگاه کرمانشاه درون شهر قرار داشته و فاصله کمی تا فرودگاه و پایانه مسافربری کرمانشاه دارد و به نوعی حمل و نقل ترکیبی که مد نظر بود در این شهر شکل خواهد گرفت.

آخوندی همچنین اظهار داشت: ادامه مسیر راه آهن کرمانشاه را به سمت خسروی نیز انجام می‌شود و سپس به راه آهن عراق متصل خواهد شد که مشکلات پروژه کرمانشاه به خسروی نیز حل شده و کارگاه آن فعال شده است.

بازدید از راه آهن ملایر به کرمانشاه و بیمارستان ۵۴۰ تختی کرمانشاه

عباس آخوندی همچنین در بازدید از پروژه بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کرمانشاه با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی این پروژه را احداث و تحویل وزارت بهداشت خواهد داد، بیان نمود: مقدمات کار ساخت این پروژه انجام و مناقصه آن برگزار و پیمانکار مشخص شده است و کار تجهیز کارگاه نیز به اتمام رسیده است و به محض بهتر شدن شرایط جوی، عملیات ساختمانی این پروژه آغاز خواهد شد.

آخوندی همچنین در مورد کمربندی غربی کرمانشاه که مورد بازدید قرار گرفت، بیان داشت: کمربندی غربی کرمانشاه از پروژه های مهم این استان به شمار می رود که با بهره برداری از آن بخش عمده حمل و نقل از درون شهر کرمانشاه، به این مسیر منتقل خواهد شد. کارهای اصلی این پروژه نیز انجام گرفته و در تلاشیم قبل از پایان امسال به بهره برداری برسد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: در ادامه کمربندی غربی کرمانشاه به سمت کامیاران دو قطعه بزرگراهی در پیش داریم  و تلاش خواهیم کرد تا پاییز سال آینده این مسیر تا کامیاران به بزرگراه تبدیل گردد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

توسعه حمل و نقل ریلی مصداق عینی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی

توسعه حمل و نقل ریلی مصداق عینی اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی

سعید محمدزاده مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران درباره نقش توسعه ریلی در تحقق شعار ...