خانه » بازرگانی » پرداخت مطالبات گندمکاران کشور به صورت کامل طی سال جاری
پرداخت مطالبات گندمکاران کشور به صورت کامل طی سال جاری
پرداخت مطالبات گندمکاران کشور به صورت کامل طی سال جاری

پرداخت مطالبات گندمکاران کشور به صورت کامل طی سال جاری

مطالبات گندمکاران در سال جاری از طرف معاون وزیر جهاد کشاورزی، ۱۴ هزار میلیارد ریال اعلام شده، وی گفت: خوشبختانه تمامی مطالبات گندمکاران پرداخت شده است و تولیدات گندم به حدی بود که به واردات گندم نیازی نیست.

در آیین افتتاحیه اولین نمایشگاه توانمندی‌های کشاورزی چهارمحال و بختیاری به تاریخ ۱۸ بهمن‌ماه  اسکندر زند تصریح کرد: تحقیقات امنیت غذایی، تحقیقات منابع طبیعی، آب و خاک، تنوع زیستی، ذخایر ژنتیکی، تغیرات اقلیمی و تحقیقات اقتصادی و اجتماعی از اجزاء ۵ طرح کلان سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، زند اضافه کرد: تولیدات کشاورزی در ایران به ۱۱۷ میلیون تن در سال رسید.

وی افزود: اگرچه ادوات کشاورزی در گذشته نایاب و حمایت‌های دولتی کمتر بود ولی دغدغه آب و خاک و کیفیت تولیدات نیز وجود نداشت ولی امروزه با وجود تجهیزات وحمایت‌های فراوان مشکلات عدیده‌ای از جمله خشکسالی، تولید را محدود می‌کند.

پرداخت ۱۴ هزار میلیارد ریال از بابت مطالبات گندمکاران

رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی توضیح داد: امروز باید با فکر و اندیشه صحیح، کشاورزی دانش‌بنیان را جایگزین کشاورزی سنتی کرد.

وی افزود: تولیدکنندگان باید با خلاقیت، تفکر و عزمی کامل ایده‌های جدید را بکار گرفته و منطق کارشناسی را در تولید بر اساس شاخص‌ها و سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی نهادینه کنند.

زند در خصوص پهنه‌بندی عرصه‌های تولید، خاطرنشان کرد: کشور به ۱۰ هزار پهنه تقسیم شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از افزایش صادرات محصولات کشاورزی خبر داده، توضیح داد: خوشبختانه تولید در کشور به اندازه‌ای است که علاوه بر رفع نیازها، صادرات محصولاتی از جمله پسته، سیب درختی و زعفران  به دیگر کشورها امکان‌پذیر شده است.

رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در خصوص آموزش بهره‌برداران کشاورزی، گفت: در سال جاری تاکنون متوسط آموزش بهره‌برداران کشاورزی ۷۰ دقیقه بود که نسبت به برنامه سوم توسعه سه برابر رشد داشته است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

اتمام بررسی‌های کارشناسی سازمان حمایت برای محصولات لبنی

اتمام بررسی‌های کارشناسی سازمان حمایت برای محصولات لبنی

طبق اظهارات دبیر انجمن صنایع لبنی، سازمان حمایت بررسی‌های کارشناسی سه قلم از محصولات لبنی ...