خانه » بانک و بیمه » کسب رتبه آخر توسط ایران در رتبه بندی گروه ویژه اقدام مالی
کسب رتبه آخر توسط ایران در رتبه بندی گروه ویژه اقدام مالی
کسب رتبه آخر توسط ایران در رتبه بندی گروه ویژه اقدام مالی

کسب رتبه آخر توسط ایران در رتبه بندی گروه ویژه اقدام مالی

پرویز عقیلی کرمانی، مدیرعامل بانک خاورمیانه در مراسم شروع فعالیت اولین بیمه تخصصی زندگی با اشاره به رتبه ایران رتبه بندی گروه ویژه اقدام مالی گفت: در صنعت بانکداری در جهان پس از حادثه ۱۱ سپتامبر و نیز بحران مالی سال ۲۰۰۸ میلادی تحولات اساسی شکل گرفته است.

وی اظهار داشت: شناسایی منشاء پول، شفاف سازی اعضای هیات مدیره بانک ها و نیز شناسایی ریسک های موجود، از محورهای بانکداری بین المللی در جهان امروز به شمار می رود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین وی همچنین ، شناسایی ریسک و کاهش دادن آن را از جمله وظایف بانک ها و دیگر موسسه های مالی در دنیای امروز دانسته و بیان نمود: بانک خاورمیانه در سال های اخیر تلاش کرده تا با استقرار مدیریت ریسک و حاکمیت شرکتی و حسابرسی دقیق، الگوهای بین المللی را پیاده سازی و به الگویی برای دیگر بانک های داخلی تبدیل شود.

عقیلی کرمانی همچنین با اشاره به اینکه  پس از اجرای برجام، بانک های ایرانی در تلاش هستند تا خود را با مقررات جدید و بین المللی مطابقت دهند، افزود: در رتبه بندی گروه ویژه اقدام مالی (FATF) ایران رتبه آخر را از نظر رعایت مقررات کسب کرده است.

اقدامات صورت گرفته برای بهبود رتبه گروه ویژه اقدام مالی

مدیرعامل بانک خاور میانه تصریح نمود: با تلاش هایی که اخیرا برای پیاده سازی قوانین مبارزه با تامین مالی تروریسم و پولشویی در وزارت اقتصاد و بانک ها در حال اقدام است، این رتبه تا ۶ ماه آینده بهبود خواهد یافت.

مدیرعامل بانک خاورمیانه با اشاره به ورود این بانک به صنعت بیمه زندگی هدف اصلی از این کار را مدیریت سرمایه گذاری منابع و بکارگیری صحیح آن عنوان نمود و خاطر نشان کرد: بیمه زندگی خاورمیانه به طور حتم تا پایان سال نسبت به صدور بیمه نامه های زندگی اقدام خواهد کرد.

شرکت بیمه زندگی خاورمیانه که نخستین شرکت بیمه تخصصی در کشور در بخش بیمه های زندگی شامل بیمه های عمر و زندگی، بازنشستگی و مستمری می باشد، با هدف ایجاد تحول در صنعت بیمه عمر و زندگی و باتمرکز بر بازارهای هدف و شناسایی نیازهای واقعی مشتریان تاسیس شده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

اختصاص 34 هزار میلیارد ریال جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان کشور در سال 96

اختصاص ۳۴ هزار میلیارد ریال جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان کشور در سال ۹۶

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بیان نمود مبلغ ۳۴ هزار میلیارد ریال ...