خانه » اخبار جهان » منع حضور آمریکایی‌ها در صنعت نفت ایران با تصمیم اخیر کنگره
منع حضور آمریکایی‌ها در صنعت نفت ایران با تصمیم اخیر کنگره
منع حضور آمریکایی‌ها در صنعت نفت ایران با تصمیم اخیر کنگره

منع حضور آمریکایی‌ها در صنعت نفت ایران با تصمیم اخیر کنگره

درخصوص تاثیر اقدام ها و تحریم های جدید آمریکا بر روند مذاکرات و همکاری شرکت های اروپایی و آسیایی با ایران معاون امور بین الملل وزیر نفت، اظهار کرد: این اقدام ها تاثیری نداشته است و علیرغم منع حضور در مناقصات صنعت نفت ایران این شرکت ها همچنان به دنبال همکاری هستند.

امیرحسین زمانی نیا تاکید کرد: شرکت های بین المللی تمایل به همکاری دارند، اما مساله روند  کُند کارها در داخل کشور است.

به گزارش آی ار اقتصاد به نقل از ایرنا، در ارتباط با دلایل تاخیر در اجرای قراردادهای جدید معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت، تصریح کرد: ما یک کشور با جناح های مختلف سیاسی هستیم، بنابراین روند اجماع سازی در داخل درباره قراردادهای جدید خیلی طول کشید.

زمانی نیا ابرازامیداوری کرد تا یک یا ۲ ماه آینده، تحولات مثبت رخ دهد و همکاری ها آغاز شود که در صورت تحقق آن، رونق خوبی در صنعت نفت کشور رخ خواهد داد.

دلیل منع حضور آمریکایی ها در مناقصات صنعت نفت ایران

وی درباره امکان حضور شرکت های آمریکایی در طرح ها و مناقصه های نفتی ایران، خاطرنشان کرد: بر مبنای تحریم های اولیه کنگره آمریکا، شرکت های نفتی این کشور نمی توانند در ایران کار کنند.

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت ادامه داد: بر این اساس، شرکت های آمریکایی، مشارکتی در مناقصه هایی که برگزار می شود، نخواهند داشت.

زمانی نیا تاکید کرد: ایران محدودیتی برای این شرکت ها در نظر نگرفته است، بلکه بر اساس قوانین آمریکا، امکان شرکت را در مناقصه های نفتی ایران ندارند.

پس از اجرا شدن برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) و لغو تحریم ها در دی ماه پارسال، شرکت های نفتی بین المللی برای حضور در صنعت نفت ایران مذاکراتی را آغاز کرده اند که در برخی موارد به امضای تفاهمنامه یا توافقنامه اصولی منجر شده است.

تمایل شرکت های بین المللی برای همکاری نفتی با ایران در حالی است که برخی معتقد بودند به دلیل فشار آمریکا و نگرانی از بازگشت تحریم ها، موانع بزرگی در مسیر فعالیت شرکت های نفتی بین المللی ایجاد خواهد شد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

آمار و ارقام رشد چشمگیر واردات از برخی کشورهای اروپایی و آمریکا

آمار و ارقام رشد چشمگیر واردات از برخی کشورهای اروپایی و آمریکا

افزون بر اینکه افزایش ۱۵ درصدی واردات کالا در سال جاری، مورد توجه کارشناسان و ...