خانه » خودرو و حمل و نقل » هشدار برای بنزین فله ای عرضه شده در حاشیه جایگاه های سوخت
هشدار برای بنزین فله ای عرضه شده در حاشیه جایگاه های سوخت
هشدار برای بنزین فله ای عرضه شده در حاشیه جایگاه های سوخت

هشدار برای بنزین فله ای عرضه شده در حاشیه جایگاه های سوخت

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، همزمان با رونق خرید و فروش انواع مکمل سوخت و یا بنزین فله ای با قیمت پایین تر در حاشیه جایگاه های سوخت به ویژه در شهرهای جنوب کشور نسبت به خرید مکمل و یا بنزین فله ای به مردم هشدار داد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مهر، عباس کاظمی معاون وزیر نفت با این توضیح که افزودن مکمل‌ها در جایگاه‌های سوخت مورد تایید شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی نیست، اظهار داشت: مصرف کنندگان به هیچ وجه از مکمل‌های بنزینی استفاده نکنند، چرا که اثرات این مکمل ها بر روی موتور و محیط زیست مخرب است. مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، توضیح داد: سازمان استاندارد و محیط زیست باید مکمل ها را جمع آوری کنند، چراکه بسیاری از این مکمل ها فلز افزوده شده و به محیط زیست آسیب می‌رساند.

عبدالصاحب شمخانی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اهواز هم نسبت به خریداری بنزین فله‌ای که در بشکه‌های پلاستیکی در جوار جایگاه‌های بنزین در اهواز و برخی شهرهای استان خوزستان عرضه می شود، هشدار داده است.

مشکلات کیفی بنزین فله ای

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه این نوع بنزین آلوده بوده و برای خودروها می‌تواند خطرساز باشد، گفت: از دارندگان خودروها درخواست می شود از خرید این نوع بنزین که به طور قطع دارای مشکل کمی و کیفی است، خودداری کرده با قدری حوصله از جایگاه‌های بنزین که فرآورده‌های آنها تحت نظارت مستمر شرکت پخش فراورده‌های نفتی بوده بنزین خریداری کنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در موارد متعددی مشاهده شده که بنزین فله ای که به صورت غیر مجاز توسط برخی سودجویان عرضه می‌شود با نفت سفید مخلوط بوده و خریداران این نوع بنزین توجه چندانی به آن ندارند.

شمخانی با بیان اینکه بنزین یورو ۴ به رنگ سبز در همه جایگاه‌های کلانشهر اهواز توزیع می شود، تصریح کرد: در بسیاری از موارد، بنزین به رنگ قرمز توسط سودجویان عرضه می‌شود که اصولا این نوع بنزین در اهواز وجود ندارد و احتمال اینکه این نوع بنزین به مواد غیرمجاز مخلوط باشد بسیار زیاد است.

این مقام مسئول با بیان اینکه عرضه کنندگان غیرمجاز بنزین بدون هیچ مزاحمتی به کار خود ادامه می‌دهند ادامه داد: چنانچه شهروندان از خرید بنزین غیرمجاز و آلوده خودداری کنند بساط این سودجویان خود به خود جمع می‌شود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*