خانه » سایر » اختصاص ۳۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی به روستاها
اختصاص 300 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی به روستاها
اختصاص ۳۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی به روستاها

اختصاص ۳۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی به روستاها

معاون وزیر نیرو اعلام کرد: میخواستیم ۵۰۰ میلیون دلار دیگر از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی به روستاها تخصیص یابد که ۳۰۰ میلیون دلار تصویب شد و مورد تأیید کمیسیون تلفیق مجلس قرار گرفت و امیدواریم این رقم مورد تصویب نهایی قرار بگیرد.

رحیم میدانی اظهار نمود: آبرسانی به روستاها تا سال ۹۲ ردیف اجرایی در بودجه برای خود نداشت که با پیگیری های مجدانه شخص وزیر در بودجه سال ۹۳ برای اولین بار، ردیف اجرایی ایجاد شد و در این سال ۲۰۰ میلیارد تومان برای طرح‌های آبرسانی روستایی اعتبار اختصاص یافت.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تسنیم، وی همچنین بیان داشت: در سال ۹۴ این مبلغ به ۴۰۰ میلیارد تومان رسید و در سال ۹۵ علاوه بر تکرار این ردیف بودجه، ۵۰۰ میلیون دلار برای اجرای طرح‌های اولویت دار آبرسانی روستایی از صندوق توسعه ملی مورد تصویب قرار گرفت.

لزوم اجرای طرح های آبرسانی به روستاها

معاون وزیر نیرو همچنین با بیان این مطلب که ۵۰۰ میلیون دلار به صورت ۱۵۰۰ میلیارد تومان بودجه ریالی در پایان سال ۹۴ به حساب وزارت نیرو واریز شد، پاسخ داد: خوشبختانه تمامی مسئولان در رده های مختلف قانون‌گذاری و اجرایی به لزوم اجرای طرح‌های آبرسانی روستایی واقف بوده و تخصیص اعتبار ۵۰۰ میلیون دلاری از صندوق توسعه ملی برای حذف آبرسانی با تانکر و آبرسانی به روستاها ، از همین عزم ملی ناشی می شود.

وی در ادامه افزود: در لایحه بودجه سال ۹۶ میزان اعتبار بودجه‌ای آبرسانی به روستاها به مبلغ ۱۲۰۰ میلیارد تومان رسیده که امیدواریم مورد تصویب نهایی قرار گیرد.

میدانی در انتها از تخصیص مرحله دوم اعتبارات از صندوق توسعه ملی در کنار بودجه ۱۲۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های آبرسانی روستایی خبر داده و ادامه داد: به دنبال این بودیم که ۵۰۰ میلیون دلار دیگر از صندوق توسعه ملی برای این طرح‌ها تخصیص یابد که ۳۰۰ میلیون دلار تصویب شده و مورد تأیید کمیسیون تلفیق مجلس قرار گرفته و امیدواریم این رقم مورد تصویب نهایی قرار گیرد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

کاهش اعتبار طرح‌های تملک دارایی‌‌های سرمایه‌ای در لایحه بودجه 1397

کاهش اعتبار طرح‌های تملک دارایی‌‌های سرمایه‌ای در لایحه بودجه ۱۳۹۷

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از فارس، مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی در ...