خانه » بازرگانی » تبدیل شدن قاچاق کالا و ارز جامعه اقتصادی به بیماری خطرناکی
تبدیل شدن قاچاق کالا و ارز جامعه اقتصادی به بیماری خطرناکی
تبدیل شدن قاچاق کالا و ارز جامعه اقتصادی به بیماری خطرناکی

تبدیل شدن قاچاق کالا و ارز جامعه اقتصادی به بیماری خطرناکی

دادستان کل کشور اظهار داشت: در جامعه اقتصادی ما قاچاق کالا و ارز در حکم یک بیماری خطرناکی است که به بدنه اقتصاد وارد شده و اگر با آن برخورد جدی صورت نگیرد به طور قطع آسیب جدی به اقتصاد خواهد رساند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در همایش تخصصی پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن تبریک فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان داشت: قاچاق بسیار خطرناک بوده و پلیس موفق شد با مبارزه با این پدیده شوم روند مبارزه با قاچاق را تشدید نماید که نتیجه این موضوع افزایش کشفیات می باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، وی اظهار داشت: ارزش کالای کشف شده در هشت ماهه نخست امسال ۶هزار و ۳۱۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بوده که این مبلغ کمی نیست که نسبت به زمان مشابه در سال قبل ۷۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

کشفیات ۹۱ درصدی پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز

منتظری همچنین بیان داشت: حدود ۹۱ درصد از کشفیات توسط پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز صورت گرفته و ۹ درصد از روش های دیگری کشف شده که برای پلیس آمار افتخارآمیزی می باشد.

وی ضمن بیان این که باید تلاش کنیم کالا به صورت قاچاق وارد کشور نشود، ادامه داد: مقام معظم رهبری تاکید نمودند که کالای قاچاق مکشوفه را آتش بزنید چرا باید دستور رهبری به عنوان سیاست قابل توجه اجرا نشود؛ اگر مشکل قانونی دارید باید مشکل قانونی رفع گردد. از دولت و مجلس می خواهم اگر در این زمینه با مشکل قانونی مواجه هستند آن را برطرف کرده و از طریق ارائه لایحه یا طرح این موضوع سریع تر حل گردد.

منتظری در ادامه بیان داشت: در ارتباط با مبارزه با قاچاق کالا، تعامل و همکاری بین دستگاهای مختلف لازم است، در استان ها به دادستان ها و دادستانی کل این امر منعکس شده است. در ساختار دادستانی کل نیز در معاونت اقتصادی دادستانی کل، اداره ای برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیش بینی شده است، اما ما موظفیم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی جدی تر وارد شویم.

وی در پایان اظهار داشت: ممکن است برخی از دستگاه ها به دنبال منافعی باشند که در معدوم کردن کالا سنگ اندازی نمایند ولی تنها یک راه در این زمینه پیش رو داریم؛ اینکه قانون ملزم کند تا کالای قاچاق غیرمجاز از جمله صنعتی و دارویی و ماشین معدوم شود و دستگاه ها مکلف باشند که حتما آن را معدوم نمایند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

سازمان جهانی گمرک اقدام های ایران را تحسین برانگیز خواند

سازمان جهانی گمرک اقدام های ایران را تحسین برانگیز خواند

دبیرکل سازمان جهانی گمرک (دبلیو.سی.او) اقدام های ایران در راه اندازی پنجره واحد تجارت فرامرزی ...