خانه » بازرگانی » عتراض فعالان صنف طلافروشی نسبت به مالیات بر ارزش افزوده فروش طلا
عتراض فعالان صنف طلافروشی نسبت به مالیات بر ارزش افزوده فروش طلا
عتراض فعالان صنف طلافروشی نسبت به مالیات بر ارزش افزوده فروش طلا

عتراض فعالان صنف طلافروشی نسبت به مالیات بر ارزش افزوده فروش طلا

رییس سابق سازمان امور مالیاتی کشور درباره اعتراض فعالان صنف طلافروشی نسبت به مالیات بر ارزش افزوده ای که اخیرا برای فروش طلا وضع می شود، اظهار داشت: مالیات بر ارزش افزوده ای که از صنف طلافروشان اخدمی گردد به دلیل کاهش فشار بر فعالان این صنف نیاز به تجدید نظر دوباره دارد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، غلامرضا حیدری کرد زنگنه درباره اعتراض فعالان صنف طلافروشی نسبت به مالیات بر ارزش افزوده ای که برای فروش طلا وضع شده است، بیان کرد: مالیات بر ارزش افزوده ای که اخیرا در این صنف دریافت می شود بر اساس دیدگاهی سنتی وضع شده است و این به معنی آن است که هنوز برخی تصور می کنند فعالیت در این صنف خیلی پر سود بوده و با این دیدگاه وضع مالیات برکل ارزش طلا را هم بدون ایراد دانسته و آن را اجرایی می کنند.

سود پایین صنف طلافروشی دلیلی برای بازنگری مالیات

رییس سابق سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه گفت: گزارش هایی که از محل سود شرکت ها به دست آمده است نشان می دهد در حال حاضر صنف طلا در حالت سودآور که عده ای بر این باورند، قرار نداشته و بسیاری از فعالیت های عرضه برندهای مواد غذایی سودهای سرشاری از محل فعالیت شان کسب می نمایند. در این میان کالاهای کوچکی مانند ساندیس که در ظاهر اندازه کوچکی دارند به دلیل وسعت عرضه و تقاضای مصرفی بالا سود بسیاری را برای کارخانه داران می توانند ایجاد نمایند.

رییس سابق سازمان امور مالیاتی در انتهای سخنان خود با تاکید بر اینکه مالیات هایی وضع شده بر فعالیت طلافروشی ها باید مورد بازنگری قرار گیرد، اظهار نمود : دریافت مالیات بر ارزش افزوده از کل معامله طلا امری درست نبوده و نیازمند تجدیدنظر می باشد و در این خصوص لازم است به اعتراض فعالان صنف طلافروشی رسیدگی شود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

وجود ظرفیت بالا در صنعت طلا و جواهر برای اشتغالزایی در سطح کشور

وجود ظرفیت بالا در صنعت طلا و جواهر برای اشتغالزایی در سطح کشور

بر اساس اظهارات نایب رییس اتحادیه کشوری طلا و جواهر، هیچ وقت هیچ مسئولی برای ...