خانه » اخبار جهان » ادامه روند نزولی دلار با اعلام رشد کمتر از انتظار دستمزد
ادامه روند نزولی دلار با اعلام رشد کمتر از انتظار دستمزد
ادامه روند نزولی دلار با اعلام رشد کمتر از انتظار دستمزد

ادامه روند نزولی دلار با اعلام رشد کمتر از انتظار دستمزد

پس از انتشار گزارش اشتغال آمریکا و نشان دادن رشد کمتر از حد انتظار دستمزد ، دلار در معاملات پرنوسان روز جمعه با ادامه روند نزولی خود برای ششمین هفته متوالی کاهش یافت.

در بحبوحه نگرانی‌ها نسبت به تمایل دولت دونالد ترامپ برای ضعیف شدن دلار، این ارز تحت فشار منفی قرار گرفت و بدترین عملکرد ژانویه در ۳۰ سال اخیر را رقم زد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، دلاربا بیش از ۲ درصد سقوط در برابر ین ژاپن در هفته گذشته با بدترین عملکرد هفتگی از اواسط سال گذشته به این سو روبرو شد. انتشار گزارش اشتغال بخش غیرکشاورزی آمریکا در روز جمعه، عامل دیگر تشدید ضعف دلار بود.

گزارش وزارت کار آمریکا که روز جمعه منتشر شد، حاکی از این بود که اقتصاد این کشور ۲۲۷ هزار شغل در ژانویه ایجاد کرده است که بزرگترین رشد در چهار ماه گذشته بود. نرخ بیکاری به ۴.۸ درصد رشد کرد زیرا نیروی کار بیشتری در جست و جوی شغل بودند، اما رشد دستمزد نقطه ضعف این گزارش بود.

رشد ۰٫۱ درصدی دستمزد

علیرغم پیش بینی ۳٫۰ درصدی نرخ رشد، متوسط دستمزد ۰.۱ درصد رشد کرد و به ۲۶ دلار در ساعت رسید. همچنین رشد دستمزد در دسامبر مورد بازبینی نزولی قرار گرفت. نرخ ضعیف رشد دستمزد نشان گر عدم رشد تورم به سرعتی که بانک مرکزی یا بازار تصور می کند، بود.

در نتیجه معاملات صندوق فدرال احتمال افزایش نرخهای بهره در مارس را اندک ارزیابی کردند و در عوض احتمال افزایش نرخها در ژوئن به بیش از ۶۰ درصد رسید.

در اواسط معاملات شاخص دلار که ارز آمریکا را در برابر سبدی از شش ارز بزرگ دنبال می کند، ۰.۱ درصد اُفت کرد و به ۹۹.۶۶۶ واحد رسید و تا پایان روز نسبتا بدون تغییر بود.

بر اساس گزارش رویترز، نرخ برابری دلار در برابر ین با ۰.۳ درصد افت به ۱۱۲.۴۶ ین رسید. یورو در این بین با ۰.۲ درصد رشد به ۱.۰۷۸۴ دلار رسید.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

افزایش همکاری با ایران از طریق صنعت ارزهای دیجیتال و بلاک‌چین

افزایش همکاری با ایران از طریق صنعت ارزهای دیجیتال و بلاک‌چین

اخبار منتشره حاکی از آن است که انجمن بلاک چین و صنعت ارزهای دیجیتال در ...