خانه » اخبار جهان » تولید نفت آمریکا بیشتر از چهار تولید کننده نفت اوپک
تولید نفت آمریکا بیشتر از چهار تولید کننده نفت اوپک
تولید نفت آمریکا بیشتر از چهار تولید کننده نفت اوپک

تولید نفت آمریکا بیشتر از چهار تولید کننده نفت اوپک

در سال ۲۰۱۷ میلادی ممکن است تولید نفت آمریکا از چهار تولید کننده اوپک بیشتر نفت صادر کند. به گزارش بلومبرگ، تحلیلگران معتقدند که آمریکا به عنوان بزرگترین مصرف کننده نفت در جهان می تواند حداقل به میزان ۸۰۰ هزار بشکه در روز نفت صادر کند. این رقم بیشتر از میزان صادرات نفت چهار کشور عضو اوپک یعنی لیبی، قطر، اکوادور و گابن است.

مطابق داده‌های اداره اطلاعات انرژی آمریکا ، در طول ۱۱ ماه از سال ۲۰۱۶، آمریکا حدود ۵۲۷ هزار بشکه در روز نفت صادر کرده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، بنا بر اعلام یک شرکت مدیریت دارایی تولید نفت آمریکا بعد از ۵.۶ درصد افت تولید (به میزان ۸.۸۷ میلیون بشکه در سال ۲۰۱۶) به ۹.۳۷ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

پیش بینی تولید نفت آمریکا توسط شرکت های نفتی

به پیش بینی شرکت‌های نفت ترنر، میسون، لیپو تولید نفت آمریکا به بیشتر از ۹ میلیون بشکه در روز خواهد رسید درحالی که وود مک اینزی رقم کمتر و محافظه کارانه ۸.۷۵ میلیون را پیش بینی می کند.

تولید نفت آمریکا بیشتر از انتظار اکثر مردم خواهد بود. آمریکا شانه به شانه چین بزرگترین وارد کننده نفت دنیا قرار دارد. این کشور سال گذشته روزانه ۷.۸۸ میلیون بشکه نفت خام وارد کرده است.

با این همه توضیح خوبی برای رونق صادرات نفت آمریکا وجود دارد. پالایشگاه های آمریکا برای پالایش نفت با تراکم و گوگرد بالا که از کانادا و بخش‌هایی از خاورمیانه و آمریکای شمالی می آید طراحی شده‌اند.

رشد تولید آمریکا اکثرا در حوزه پرمیان تگزاس و مناطق ایگل فورد است که نفت با کیفیت بالاتری دارند و پالایشگاه‌های داخلی آمریکا نمی‌توانند آنها را پالایش کنند.

دویودی تحلیلگر مکواری می‌گوید: اگر آمریکا نتواند نفتی که تولید می کند را پالایش کند مجبور است که آن را صادر کند. بر اساس گفته اندی لیپو، رئیس شرکت نفت لیپو که یک شرکت مشاوره واقع در هوستون است، اگر اوپک به روند کاهش خودخواسته  ۱.۲ میلیون بشکه در روز خود وفادار بماند، بازار می‌تواند میزان بیشتری از نفت آمریکا را شاهد باشد چرا که اروپا، آسیا و آمریکای لاتین بدنبال عرضه کنندگان جدیدی خواهند بود.بعلاوه ممنوعیت ۴۰ ساله بر صادرات نفت خام آمریکا در سال ۲۰۱۵ برداشته شد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

حضور نیرومند آمریکا در بازارهای نفت آسیا زنگ خطری برای اوپک است

حضور نیرومند آمریکا در بازارهای نفت آسیا زنگ خطری برای اوپک است

خبرگزاری رویترز انگلیس با اعلام اینکه صادرات نفت خام آمریکا به آسیا افزایش می یابد ...