خانه » اخبار جهان » بلومبرگ : پایبندی ۸۳ درصدی اعضای اوپک به توافق کاهش تولید
بلومبرگ : پایبندی 83 درصدی اعضای اوپک به توافق کاهش تولید
بلومبرگ : پایبندی ۸۳ درصدی اعضای اوپک به توافق کاهش تولید

بلومبرگ : پایبندی ۸۳ درصدی اعضای اوپک به توافق کاهش تولید

مطابق جدیدترین ارزیابی شبکه خبری بلومبرگ در نخستین ماه سال جاری میلادی، اعضای اوپک ٨٣ درصد به توافق کاهش تولید پایبند بوده‎اند.

اعضای اوپک در ماه ژانویه سال ٢٠١٧ میلادی تولید روزانه خود را ٨۴٠ هزار بشکه در روز کاهش دادند. نظرسنجی شبکه خبری بلومبرگ از تحلیلگران حاکی است، شرکت‎های نفتی و اطلاعات کشتیرانی، مجموع تولید اعضای این سازمان در این دوره ٣٢ میلیون و ٣٠٠ هزار بشکه در روز بوده است.

به گزارش آی آراقتصاد به نقل از ایسنا، ١٠ عضو اوپک متعهد به کاهش تولید، تا حد ٨٣ درصد به تعهد خود عمل کردند و ایران، نیجریه و لیبی که از کاهش تولید معاف بودند، تولید خود را افزایش دادند.

جزئیات گزارش بلومبرگ درباره توافق نفتی

با در نظر گرفتن اعضایی که تولید خود را افزایش داده اند و همچنین با توجه به تعلیق عضویت اندونزی، تولید اوپک در ماه ژانویه همچنان ۵۵٠ هزار بشکه بالاتر از هدف تعیین شده از سوی این سازمان بود.

عربستان با کاهش نزدیک به نیم میلیون بشکه از تولید روزانه خود در ماه ژانویه، برای نخستین بار در دو سال اخیر تولید کمتر از ١٠ میلیون بشکه در روز را تجربه کرد. امارت و کویت نیز در این دوره، در مجموع ٣١٠ هزار بشکه از تولید روزانه خود را کاهش دادند.

تولید عراق نیز در این دوره، با ١٢٠ هزار بشکه در روز کاهش رو به رو شد و به چهار میلیون و ۵١٠ هزار بشکه در روز رسید.

در این میان، اعضای اوپک که از کاهش تولید مستثنی بودند، در مجموع ٢٧٠ هزار بشکه به تولید روزانه خود افزودند.

لیبی با تولید روزانه ۶٩٠ هزار بشکه در روز، بالاترین سطح تولید در دو سال اخیر را تجربه کرد. نیجریه نیز تولید روزانه خود را بیش از ٩ درصد افزایش داد و به یک میلیون و ۶۴٠ هزار بشکه در روز رساند.

ایران که مجاز است تولید خود را به سطح پیش از آغاز تحریم باز گرداند، در ماه ژانویه روزانه سه میلیون و ٨٠٠ هزار بشکه نفت تولید کرد که بالاترین رقم از سال ٢٠١٠ میلادی تا کنون به شمار می‎آید.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

پترودلار دهه 1970 در انتهای مسیر برای نفوذ آمریکا بر تجارت نفت دنیا

پترودلار دهه ۱۹۷۰ در انتهای مسیر برای نفوذ آمریکا بر تجارت نفت دنیا

پترودلار که در اوایل دهه ۱۹۷۰ برقرار شد، نفوذ آمریکا بر تجارت نفت را به ...