خانه » سایر » حل اختلاف درآمد حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی
حل اختلاف درآمد حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی
حل اختلاف درآمد حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی

حل اختلاف درآمد حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی

رئیس دیوان محاسبات کشور بیان داشت: براساس محاسبات انجام گرفته در سال ۹۵ بالغ بر ۳۶هزار میلیارد تومان از بابت منابع حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی باید به حساب سازمان هدفمندی یارانه‌ها واریز گردد.

عادل آذر درباره میزان درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها اظهار نمود: رئیس مجلس به دیوان محاسبات ماموریت داده است تا به صورت کارشناسی و دقیق بحث اختلاف در میزان درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها را بررسی نماید.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، رئیس دیوان محاسبات کشور در ادامه اظهار نمود: گزارشی در رابطه با میزان درآمد حاصل از هدفمندی در کمیسیون تلفیق بودجه و در کمیسیون نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و حاجی بابایی رئیس کمیسیون تلفیق ارائه گردید.

عادل آذر، همچنین گفت: گزارش دیوان محاسبات درباره میزان درآمد حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها مورد تایید رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس کمیسیون تلفیق برنامه قرار گرفت.

وی همچنین بیان داشت: باید توجه شود که منابع حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی شامل نفت خام، میعانات گازی، فرآورده‌های نفتی برق و آب و گاز حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان بوده اما نکته اصلی در این میان مبلغی است که به حساب سازمان هدفمندسازی واریز می‌شود که واریز این مبلغ براساس قانون خالص عواید حاصل به حساب این سازمان می‌باشد.

موارد اختلافی  درآمد حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی

رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: موضوعاتی مانند مالیات، هزینه‌های تولید، مبالغ مربوط به گاز بلاعوض به پالایشگاه‌ها و نیروگاه‌ها باید از منابع حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی کسر شده و سپس به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها واریز گردد.

وی همچنین اظهار داشت: براساس محاسبات انجام گرفته طی سال ۹۵ باید مبلغی در حدود ۳۶هزار میلیارد تومان به حساب سازمان هدفمندی یارانه‌ها واریز می‌شد این امر در حالی است که طبق محاسبات دولت برای درآمد حاصل از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی رقم حدود ۳۱هزار میلیارد تومان و طبق محاسبات مرکز پژوهش‌های مجلس رقم ۴۸ هزار میلیارد تومان اعلام شده است.

رئیس دیوان محاسبات کشور در انتها بیان داشت: البته دولت میزان ارزش قیر بلاعوض را در محاسبات خود در نظر گرفته بود که دیوان محاسبات اعلام داشت ملاک قانون می‌باشد، البته آقایان نوبخت و حاجی‌بابایی اعلام داشتند گزارش دیوان محاسبات قابل قبول است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

افزایش شفافیت بازار بورس انرژی با عرضه نفت خام در این بازار

افزایش شفافیت بازار بورس انرژی با عرضه نفت خام در این بازار

طبق اظهارات موسوی کارشناس اقتصادی، عرضه نفت خام در بازار بورس انرژی مزایایی دارد که ...