خانه » بازرگانی » افزایش سود شرکت های هواپیمایی با آزادسازی قیمت بلیت
افزایش سود شرکت های هواپیمایی با آزادسازی قیمت بلیت
افزایش سود شرکت های هواپیمایی با آزادسازی قیمت بلیت

افزایش سود شرکت های هواپیمایی با آزادسازی قیمت بلیت

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی بیان نمود: برآوردها پس از آزادسازی نرخ بلیت‌ هواپیماهای داخلی نشان دهنده آن است که جابجایی مسافر رشد ۲۵ درصدی داشته است.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی همچنین درباره آخرین وضعیت بدهی ایرلاین ها به دولت و بالعکس اظهار داشت: با اجرای برنامه ای که در راستای اجرای قانون برنامه پنجم توسعه بودهوتوسط دولت اجرایی شد نرخ بلیت پروازهای داخلی آزاد شد و این موضوع کمک قابل توجهی در جهت بهبود وضعیت اقتصادی ایرلاین ها به شمار می رود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خبرآنلاین، وی در ادامه با بیان اینکه شرکت های هواپیمایی پس از آزادسازی قیمت بلیت پروازهای داخلی شروع به حرکت به سمت بهبود وضعیت کردند،  بیان کرد : بدهی های انباشته ای که شرکت های هواپیمایی از گذشته داشتند، تکلیف به قیمت های دستوری و پروازهای تکلیفی، موجب افزایش ناگهانی نرخ برخی از تعرفه های فرودگاهی شد، از طرفی تغییر نرخ ارز در سال های گذشته نیز موجب ایجاد وضعیت اقتصادی نامناسبی برای شرکت ها شده است. خارج شدن از وضعیت نامناسب ، احتیاج به زمان بیشتری دارد تا شرکت ها بتوانند به وضعیت مطلوب خود برسند.

رشد ۲۵ جابجایی مسافر توسط شرکت های هواپیمایی

وی همچنین اظهار داشت: برآوردها در یکسال گذشته و پس از آزادسازی نرخ بلیت پروازهای داخلی نشان دهنده رشد ۲۵ درصدی در جابجایی مسافر می باشد و این موضوع  می تواند بیانگر موفقیت آزادسازی باشد به دلیل اینکه افراد بیشتری از حمل و نقل کشوری توانستند استفاده نمایند و این افزایش مسافر و ببشتر شدن پروازهای شرکت های هواپیمایی داخلی وضعیتی خوبی را برای آینده این شرکت ها می تواندرقم بزند.

اسعدی سامانی در ادامه گفت: از سویی شرکت ها در جلساتی که با طرف های حساب خود داشتند، توانستند بخش زیادی از بدهی های خود را پرداخت نمایند. شرکت های کوچک عمدتا بدهی خود را پرداخت کردند و بقیه نیز بدهی هایشان را تقسیط کرده و قرار است به تدریج پرداخت نمایند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی همچنین بیان داشت: سه شرکت هواپیمایی آسمان، ایران ایر و شرکت هواپیمایی ماهان هم مبلغی مطالبات از دولت دارند که بر اساس تبصره قانون ۲۳ بودجه سال ۹۵ بخشی از مطالبات شرکت های هواپیمایی و بدهی ها به دولت قرار است تهاتر گردد. در مورد بدهی شرکت هواپیمایی به شرکت فرودگاه‌های کشور و شرکت پخش فرآورده های نفتی و سایر شرکت ها نیز در حال پیگیری بوده که از این تبصره استفاده نمایند.

وی در انتها اظهار داشت: ایران ایر مبلغ زیادی بدهی به شرکت نفت و شرکت پالایش و پخش دارد که در جریان برنامه تهاتر بدهی های دولت و مطالبات این شرکت ها در حال پیگیری می باشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تکمیل فرودگاه‌های نیمه کاره توسط بخش خصوصی کشور

تکمیل فرودگاه‌های نیمه کاره توسط بخش خصوصی کشور

اخیرا خبرهای مهمی از حوزه حمل و نقل هوایی به گوش می رسد ولی موضوعی ...