خانه » عمومی اقتصاد » معاون امور تعاون : پیش بینی شغل برای ۸۰ درصد فارغ التحصیلان
معاون امور تعاون : پیش بینی شغل برای 80 درصد فارغ التحصیلان
معاون امور تعاون : پیش بینی شغل برای ۸۰ درصد فارغ التحصیلان

معاون امور تعاون : پیش بینی شغل برای ۸۰ درصد فارغ التحصیلان

به گفته معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برنامه ششم توسعه برای ۸۰ درصد از فارغ التحصیلان دانشگاهی فرصتهای شغلی جدید پیش‌بینی شده است.

سیدحمید کلانتری در این باره اظهار نمود: آمار فارغ التحصیلان و دانشجویان آماده ورود به بازار کار که هر لحظه در حال افزایش می باشد، نشان دهنده ضرورت برنامه‌ریزی اساسی برای ساماندهی این کارجویان و ایجاد هماهنگی میان نظام آموزش عالی و نظام تقاضا در بازار کار می باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی همچنین بیان کرد: در حال حاضر اشتغال مهمترین دغدغه دولت می باشد و باید از قابلیتها و ظرفیت های موجود در بخش‌های مولد خدماتی، گردشگری و IT استفاده نماییم و فرصت های شغلی جدیدی پیش روی کارجویان و فارغ التحصیلان قرار دهیم.

معاون امور تعاون : حمایت از کارآفرینان و بخش خصوصی از اولویت های دولت

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه سخنان خود حمایت از کارآفرینان را مورد تاکید قرار داده و تصریح نمود: یکی از اولویتهای مهم دولت حمایت از کارآفرینان و بخش‌های خصوصی و تعاونی می باشد و دولت در تلاش است تا موانع موجود در مسیر کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار را از میان بردارد.

وی همچنین اظهار داشت: باید فضایی ایجاد گردد تا کارآفرینان و نخبگان جرات ورود به عرصه‌های کارآفرینی را داشته باشند و ایده‌های خلاقانه خود را به محصول قابل عرضه تبدیل کنند.

کلانتری ضمن بیان این مطلب که وزارت تعاون برای تحقق سیاستهای اشتغال به تعاونی‌ها امیدوار است، بیان داشت: بهترین ساز و کار مشارکت مردمی در تعاونی‌ها انجام می‌گیرد و بخش تعاون قادر به بهره‌گیری از توانمندی‌ها و ظرفیتهای درونی خود در جهت رونق تولید و اشتغال و تحرک بازار کار می باشد.

به گفته معاون وزیر تعاون، مدیریت تعاونی‌ها باید از قالب سنتی خارج شده و متناسب با فناوری‌های نوین ارتقاء یابد البته قبل از ایجاد تشکل‌های تعاونی، باید فرهنگ کار و تعاون در کشور گسترش یابد تا فعالیت تعاونی‌ها نتیجه دهند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ایجاد اشتغال ، رفع فقر و ساماندهی صندوق های بازنشستگی در سال 96

ایجاد اشتغال ، رفع فقر و ساماندهی صندوق های بازنشستگی در سال ۹۶

بنا بر اظهارات علی ربیعی در تشریح برنامه های  ۱۰۰روزه عملکرد وزارت کار، با تدابیر ...