خانه » عمومی اقتصاد » معاون امور تعاون : پیش بینی شغل برای ۸۰ درصد فارغ التحصیلان
معاون امور تعاون : پیش بینی شغل برای 80 درصد فارغ التحصیلان
معاون امور تعاون : پیش بینی شغل برای ۸۰ درصد فارغ التحصیلان

معاون امور تعاون : پیش بینی شغل برای ۸۰ درصد فارغ التحصیلان

به گفته معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برنامه ششم توسعه برای ۸۰ درصد از فارغ التحصیلان دانشگاهی فرصتهای شغلی جدید پیش‌بینی شده است.

سیدحمید کلانتری در این باره اظهار نمود: آمار فارغ التحصیلان و دانشجویان آماده ورود به بازار کار که هر لحظه در حال افزایش می باشد، نشان دهنده ضرورت برنامه‌ریزی اساسی برای ساماندهی این کارجویان و ایجاد هماهنگی میان نظام آموزش عالی و نظام تقاضا در بازار کار می باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی همچنین بیان کرد: در حال حاضر اشتغال مهمترین دغدغه دولت می باشد و باید از قابلیتها و ظرفیت های موجود در بخش‌های مولد خدماتی، گردشگری و IT استفاده نماییم و فرصت های شغلی جدیدی پیش روی کارجویان و فارغ التحصیلان قرار دهیم.

معاون امور تعاون : حمایت از کارآفرینان و بخش خصوصی از اولویت های دولت

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه سخنان خود حمایت از کارآفرینان را مورد تاکید قرار داده و تصریح نمود: یکی از اولویتهای مهم دولت حمایت از کارآفرینان و بخش‌های خصوصی و تعاونی می باشد و دولت در تلاش است تا موانع موجود در مسیر کارآفرینی و ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار را از میان بردارد.

وی همچنین اظهار داشت: باید فضایی ایجاد گردد تا کارآفرینان و نخبگان جرات ورود به عرصه‌های کارآفرینی را داشته باشند و ایده‌های خلاقانه خود را به محصول قابل عرضه تبدیل کنند.

کلانتری ضمن بیان این مطلب که وزارت تعاون برای تحقق سیاستهای اشتغال به تعاونی‌ها امیدوار است، بیان داشت: بهترین ساز و کار مشارکت مردمی در تعاونی‌ها انجام می‌گیرد و بخش تعاون قادر به بهره‌گیری از توانمندی‌ها و ظرفیتهای درونی خود در جهت رونق تولید و اشتغال و تحرک بازار کار می باشد.

به گفته معاون وزیر تعاون، مدیریت تعاونی‌ها باید از قالب سنتی خارج شده و متناسب با فناوری‌های نوین ارتقاء یابد البته قبل از ایجاد تشکل‌های تعاونی، باید فرهنگ کار و تعاون در کشور گسترش یابد تا فعالیت تعاونی‌ها نتیجه دهند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

در حالی که بیش از ۴.۵ میلیون فارغ‌التحصیل دانشگاهی بیکار در ایران داریم، خسارتی که از محل تحصیلکردگان بیکار به کشور وارد می‌شود قابل محاسبه نیست. برابر آمارها ۲۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بیکارند و دلیل این امر ضعف مهارت آموزی و فقدان مهارت لازم برای حضور و رقابت در بازار کار است.

بیش از ۴.۵ میلیون فارغ‌التحصیل دانشگاهی بیکار در ایران داریم

در حالی که بیش از ۴.۵ میلیون فارغ‌التحصیل دانشگاهی بیکار در ایران داریم، خسارتی که ...