خانه » اخبار جهان » افزایش همکاری بخش خصوصی ایران و فرانسه در پسابرجام
افزایش همکاری بخش خصوصی ایران و فرانسه در پسابرجام
افزایش همکاری بخش خصوصی ایران و فرانسه در پسابرجام

افزایش همکاری بخش خصوصی ایران و فرانسه در پسابرجام

رییس اتاق بازرگانی ایران از افزایش همکاری بخش خصوصی در ایران و فرانسه و برداشتن گام‌های بزرگ در زمینه همکاری اقتصادی دو کشور خبرداد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، غلامحسین شافعی در همایش ایران و فرانسه در اتاق بازرگانی ایران با بیان این مطلب که ایران و فرانسه دارای روابط دیرینه و مستحکمی هستند گفت: متاسفانه این روابط طی دهه اخیر تحت تاثیر عوامل مختلف سیاسی و موضوع هسته ای قرار گرفته است.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی ایران در ادامه افزود:‌ هم اکنون با رفع مشکلات هسته‌ای و رفع تحریم‌ها و نیز با توجه به ظرفیت‌های بالقوه متنوع و گسترده همکاری که دو کشور دارند، چشم انداز امید بخشی در انتظار روابط آتی ایران و فرانسه می‌باشد.

وی همچنین بیان نمود: در حال حاضر شاهد پیشرفت های خوبی در حوزه های کشاورزی، خودروسازی، انرژی و معدنی در کشورمان هستیم و امیدواریم در دوران  پسابرجام این روند تقویت گردد.

شافعی اظهار داشت: در حال حاضر لزوم حل مشکلات نقل و انتقال بانکی به عنوان مهمترین عامل توسعه روابط تجاری بین المللی مورد تاکید می‌باشد. ارتقاء همکاری های بانکی و رفع مشکلات موجود مالی و بانکی بین دو کشور ایران و فرانسه، شرط اساسی و ضروری توسعه روابط اقتصادی و تجاری دو کشور بوده و لازم است در دستور کار دولت های هر دو کشور قرار گیرد.

همکاری شرکت های فعال در بخش خصوصی با فرانسه

شافعی همچنین اظهار نمود: با توجه به تجربه بالا و فناوری پیشرفته صنایع کشور فرانسه، شرکت های بخش خصوصی ایرانی و فرانسوی می توانند در زمینه های مختلف از جمله امور زیرساختی، ساخت و ساز، تولید دارو و تجهیزات پزشکی، حمل و نقل، محیط زیست، ارتباطات و … با یکدیگر همکاری نمایند.

رییس اتاق بازرگانی ایران همچنین گفت: شروع به کار دفتر بیزینس فرانس در تهران که هماهنگ کننده امور تجاری شرکت های دو کشور بوده موجب رضایت دو کشور است و می تواند نقش چشمگیری در ارتقاء سطح روابط اقتصادی ایفا نماید.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی ایران همچنین بیان داشت :‌ آشنایی تجار دو کشور از قابلیت‌های یکدیگر نقش موثری در توسعه روابط تجاری دارد و در این راستا پیشنهاد شده تجار دو کشور ضمن مسافرت به شهرهای مختلف از نزدیک با ظرفیت ها آشنا شوند. شرکت های فرانسوی می توانند به شهرهای ایران سفر کرده و از نزدیک با توانمندی های موجود در مناطق مختلف ایران آشنا شوند.

شافعی تصریح نمود:‌ این سفر فرصت های فراوانی را برای انجام فعالیت‌های بزرگتر در حوزه دو جانبه، منطقه ای و بین المللی مهیا خواهد کرد. از طرفی برگزاری موفق اولین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور گامی بزرگ برای توسعه روابط اقتصای ایران و فرانسه به شمار می‌رود و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد حضور شرکت‌های بزرگ فرانسوی در سرمایه گذاری های داخل کشور باشیم.

 

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در اقتصاد ایران سرمایه‌گذاری دولتی است

متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در اقتصاد ایران سرمایه‌گذاری دولتی است

بنا بر نتایج پژوهش یک نهاد رسمی در کشور، متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در ...