خانه » سایر » افزایش ۶ درصدی تعرفه‌های پستی بر سر دوراهی تصویب یا رد
افزایش 6 درصدی تعرفه‌های پستی بر سر دوراهی تصویب یا رد
افزایش ۶ درصدی تعرفه‌های پستی بر سر دوراهی تصویب یا رد

افزایش ۶ درصدی تعرفه‌های پستی بر سر دوراهی تصویب یا رد

تعرفه‌های پستی که اخیرا افزایش شش درصدی داشته دوباره به حالت قبلی خود بازگشته‌ ولی همچنان مسوولان شرکت پست از افزایش تعرفه‌های پستی طی روزهای آینده خبر می‌دهند.

اواخر شهریورماه امسال شرکت ملی پست بدون اطلاع‌رسانی قبلی مصوبه‌ای درباره تغییر تعرفه‌های پستی از کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات را بر روی سایت خود قرار داد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، براساس این مصوبه تعرفه‌ها نه تنها دستخوش افزایش شده بودند، بلکه نرخ‌های مختلف تعرفه‌ای نیز حذف شده و بدین ترتیب براساس اوزان با فاصله‌ای به مراتب بیشتر از قبل تعیین شده بود.

مدت زیادی از رسانه‌ای شدن این موضوع نگذشته بود که سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان هرگونه افزایش قیمت در این بخش را غیرقانونی اعلام نمود.

همچنین در قالب این اطلاعیه اعلام شده بود که درخواست شرکت پست مبنی بر افزایش تعرفه پس از بررسی به کارگروه تنظیم بازار منعکس شده است که بر اساس آن هر گونه اقدام قبل از تصویب نهایی و ابلاغ آن فاقد وجاهت قانونی بوده و در صورت افزایش احتمالی، باید در اسرع وقت نسبت به بازگشت نرخ‌ها به قیمت‌های قبلی اقدام شود.

البته آذرماه امسال مدیرعامل شرکت ملی پست در گفت‌وگوهای خود تاکید نمود که تعرفه‌های جدید حدود دو ماه است اجرایی شده است ولی پس از مدتی شرکت پست به تعرفه‌های جدید را از روز سایت خود حذف و همان تعرفه‌های سال ۱۳۹۴ را بر روی سایت قرار داد.

افزایش تعرفه‌های پستی در سال ۹۳ و ۹۴

حسین مهری دراین باره اظهار داشت: طی ۴۰ ماهی که از عمر دولت یازدهم گذشته ما تنها در سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ افزایش تعرفه داشته‌ایم. برای امسال پیشنهادی مبنی بر افزایش شش درصدی تعرفه‌های خود را با هماهنگی سازمان حمایت بر روی سایت شرکت قرار داده‌ بودیم.

وی در ادامه بیان نمود: پس از مدتی با وجود اینکه سازمان حمایت تعرفه‌های جدید را تصویب کرده بود عنوان شد که لازم است ستاد تنظیم بازار این تعرفه‌ها را تایید نماید. درحال حاضر نیز  در ستاد مربوطه تصمیم گرفته شده که فعلا افزایشی در تعرفه‌ها رخ ندهد برهمین اساس تعرفه‌ها بار دیگر به سال ۱۳۹۴ بازگشته است.

مهری همچنین گفت: با این وجود پیگیری‌ها در حال انجام بوده و نامه‌هایی به معاون اول رییس جمهور ارسال شده و برهمین اساس پیش‌بینی می‌کنیم ظرف چند روز آینده بار دیگر تعرفه‌های پستی افزایش یابد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*