خانه » سایر » مهارت های مورد نیاز دانش آموختگان دانشگاهی برای یافتن شغل
مهارت های مورد نیاز دانش آموختگان دانشگاهی برای یافتن شغل
مهارت های مورد نیاز دانش آموختگان دانشگاهی برای یافتن شغل

مهارت های مورد نیاز دانش آموختگان دانشگاهی برای یافتن شغل

یک مقام مسئول ضمن بیان این مطلب که دانش آموختگان دانشگاهی عموما در زمان تحصیل صرفا به کسب اطلاعات مرتبط با رشته تحصیلی بسنده هستند، راهکارهای دستیابی به شغل مورد نظر را اعلام نمود.

وحیده نگین با بیان اینکه فارغ التحصیلان دانشگاهی برای دستیابی به شغل مورد نظر خود، باید علاوه بر داشتن اطلاعات و دانش فنی در رشته تحصیلی ، برخی توانمندی‌های جانبی را به عنوان مهارت فراگرفته باشند، تاکید نمود: دانش آموختگان دانشگاهی عموما در زمان تحصیل به کسب اطلاعات مرتبط با رشته تحصیلی خود بسنده می‌کنند در حالی که برای دستیابی به شغل مناسب این اطلاعات به تنهایی کافی نبوده و قابلیت‌های جانبی مورد نیاز می‌باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مهر، وی توانایی ارتباطات اجتماعی و فردی را به عنوان یکی از توانمندی‌های مهم موردنیاز اعلام نموده و گفت: در دنیای امروز که ارتباطات حرف اول را می‌زند، افراد برای موفقیت باید  توانمندی مشارکت در کارهای گروهی و تیمی را داشته باشند.

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه بیان داشت: بسیاری از کارفرمایان قبل از بررسی سوابق و توانایی‌های فنی و علمی، توانمندی‌های اجتماعی و فردی افراد را می‌سنجند و در پی فهم این هستند که فرد چه ویژگی‌هایی را از خود بروز می‌دهد.

خلاقیت و ایده محوری توانایی مهم موردنیاز تمام دانش آموختگان دانشگاهی

رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی، از مدیرت زمان و انرژی به عنوان یکی دیگر از توانمندی‌های موردنیاز دانش آموختگان دانشگاهی یاد کرده و بیان داشت: این توانمندی در هر زمان و مکان موردنیاز بوده و هرچه می گذرد ضرورت دستیابی به آن برای شغل مناسب بیش از پیش احساس می‌گردد.

نگین همچنین با بیان این مطلب که اولویت‌بندی کارها یکی از مواردی است که هر فرد باید در آن مهارت داشته باشد، گفت: امروز خلاقیت و ایده محوری را توانایی‌های مهم موردنیاز برای تمام دانش آموختگان دانشگاهی حساب می‌کنند که برای ورود به بازار کار بسیار حائر اهمیت می‌باشد.

این مقام مسئول در انتها بیان کرد: نوآوری و تفکر خلاق نیز یکی از مهم ترین قابلیت‌های یک دانش آموخته برای دستیابی به شغل مناسب می‌باشد که کارجویان فارغ التحصیل دانشگاهی با داشتن این توانایی‌ها می‌توانند یک عضو موثر برای هر بنگاه اقتصادی محسوب گردند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

نرخ بیکاری در هیچ شهرستانی به ۶۰ درصد نمی رسد

نرخ بیکاری در هیچ شهرستانی به ۶۰ درصد نمی رسد

پیرو اعلام بیکاری ۶۰ درصدی در برخی شهرها از سوی وزیر کشور، مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری ...