خانه » خودرو و حمل و نقل » افزودن ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی تهران
افزودن 500 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی تهران
افزودن ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی تهران

افزودن ۵۰۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی تهران

در خصوص جزئیات برنامه‌های دولت برای نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی کشور معاون اجرایی رئیس‌جمهور خبر از امضای قریب الوقوع قرارداد ۵۰۰ دستگاه اتوبوس بی‌آر‌تی در تهران داد.

محمد شریعتمداری در مراسم جایگزینی ۴۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده تصریح کرد: برای اضافه شدن ۴۰۰ واگن جدید به ناوگان متروی کشور برنامه‌ریزی شده و همچنین اعتبار بانکی ۲۲ هزار میلیارد ریالی برای اسقاط خودروهای سنگین پیش‌بینی شده است تا با سود حداقلی در اختیار مردم قرار گیرد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از فارس، وی خاطرنشان کرد: برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی کشور جهت استفاده از ۱۴۰ هزار دستگاه خودرو، تأییدیه‌های دولت حاضر شده و گام‌های اولیه برداشته شده است.

بنا بر اظهارات شریعتمداری برای جایگزینی ۱۷ هزار دستگاه اتوبوس فرسوده دیزلی درون شهری مقدمات کار انجام شده و علاوه بر این برای جایگزینی ۶۵ هزار دستگاه کامیون و کشنده بالای ۱۰ تن و با سن بیش از ۳۵ سال برنامه‌ریزی‌هایی در دولت صورت گرفته است.

نوسازی ۶۰۰ دستکاه اتوبوس ناوگان حمل و نقل عمومی

وی همچنین از امضای قرارداد نوسازی هزار و ۶۰۰ دستگاه اتوبوس بین شرکت‌های سازنده و شهرداری خبر داده، توضیح داد: اقداماتی برای اسقاط هزار و صد دستگاه مینی‌بوس فرسوده در تهران نیز به نتیجه نهایی رسیده و برای نوسازی ۲۰ هزار دستگاه وانت فرسوده نیز ثبت‌نام‌ها در حال انجام است.

معاون اجرایی رئیس‌جمهور در پایان با بیان اینکه برای استفاده از خودروهای برقی در کشور نیز برنامه‌هایی تبیین شده است، ادامه داد: این برنامه‌ها در قالب برنامه ششم و با همکاری وزارت صنعت،‌ سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان مدیریت اجرایی خواهد شد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

نوسازی ناوگان حمل‌ونقل ریلی شرکت مسافربری رجا با همکاری شرکت‌های کرواسی

نوسازی ناوگان حمل‌ونقل ریلی شرکت مسافربری رجا با همکاری شرکت‌های کرواسی

از مهمترین موضوعات دیدار ربیعی با وزیرکار کرواسی می توان به نوسازی ناوگان حمل‌ونقل ریلی ...