خانه » اخبار جهان » روند نزولی قیمت نفت برنت به دنبال افزایش حفاری در آمریکا
روند نزولی قیمت نفت برنت به دنبال افزایش حفاری در آمریکا
روند نزولی قیمت نفت برنت به دنبال افزایش حفاری در آمریکا

روند نزولی قیمت نفت برنت به دنبال افزایش حفاری در آمریکا

با حکایت آمارها از افزایش فعالیت های حفاری در آمریکا و برانگیخته شدن نگرانی سرمایه گذاران در مورد میزان اثربخشی کاهش تولید اوپک و سایر تولید کنندگان، قیمت نفت برنت روند کاهشی به خود گرفت.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از میزان، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه مارس، در پایان معاملات دیروز با ۶۱ سنت، معادل ۱٫۱ درصد کاهش به ۵۳ دلار و ۱۷ سنت رسید. همچنین قیمت نفت برنت در پایان معاملات دیروز با ۷۲ سنت کاهش به ۵۵ دلار و ۵۲ سنت رسید.

مطابق آمارهای موسسه بیکر هاگز، تعداد سکوهای حفاری نفت و گاز آمریکا در این هفته حاکی از افزوده شدن ۱۵ سکوی نفتی جدید به فعالیت های شرکت های حفاری در هفته ای که گذشت بود که این دوازدهمین افزایش هفتگی تعداد سکوها در ۱۳ هفته گذشته به شمار می رود. بدین ترتیب تعداد کل سکوهای حفاری نفت به ۵۶۶ سکو رسیده که بیشترین تعداد از نوامبر ۲۰۱۵ تاکنون است.

پر شدن شکاف تقاضای نقت توسط نفت برنت

مارک واتکینز، تحلیلگر بازار نفت توضیح داد: در حال حاضر عرضه یک عامل مهم است و ما شاهد هستیم که آمریکا واقعا در حال پر کردن شکافی است که اوپک باز کرده است.

قیمت نفت دیروز در طی معاملات آسیایی افزایش یافت، اما به دلیل آغاز تعطیلات سال نوی چینی در بخش عمده ای از آسیا از جمله چین و سنگاپور حجم معاملات پایین بود.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و دیگر تولید کنندگان از جمله روسیه توافق کرده اند که در نیمه نخست امسال تولید خود را به میزان حدود ۱٫۸ میلیون بشکه در روز کاهش دهند. اما تولید نفت آمریکا در حال افزایش است و بنا بر پیش بینی آژانس بین المللی انرژی میزان رشد تولید نفت آمریکا در سال ۲۰۱۷ به ۳۲۰ هزار بشکه در روز و کل تولید این کشور به طور متوسط ۱۲٫۸ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تقاضای جهانی نفت اوپک در دو سال آینده کندتر از حد انتظار رشد خواهد کرد

تقاضای جهانی نفت اوپک در دو سال آینده کندتر از حد انتظار رشد خواهد کرد

اوپک در جدیدترین گزارش خود پیش‌بینی کرد تقاضای جهانی نفت اوپک در دو سال آینده ...