خانه » بورس،ارز، سکه » افزایش قیمت ارز در بازار داخلی بی پایه و اساس است
افزایش قیمت ارز در بازار داخلی بی پایه و اساس است
افزایش قیمت ارز در بازار داخلی بی پایه و اساس است

افزایش قیمت ارز در بازار داخلی بی پایه و اساس است

حسین سلیمی عضو نمایندگان اتاق بازرگانی تهران درباره دلیل افزایش نرخ دلار در بازار ایران اظهار داشت : تا زمانی که برای تراز صادرات و واردات که نیاز ارزی کشور به شمار می رود، عطش ایجاد نکنیم، افزایش قیمت ارز در بازار داخلی وجود خواهد داشت.

حسینی سلیمی عضو نمایندگان اتاق بازرگانی تهران دلیل افزایش نرخ ارز در بازار را بررمورد بررسی قرار داده و اعلام نمود : بالا رفتن قیمت ارز هیچ پایه و اساسی علمی و اقتصادی نداشته و این افزایش قیمت ربطی به اقتصاد آمریکا ندارد. وابستگی اقتصاد کشور ما به آمریکا صفر است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خبرآنلاین، وی در ادامه افزود : واقعیت امر این است که تا زمانی که برای تراز صادرات و واردات ما که نیاز ارزی کشور است عطش ایجاد نکنیم، قیمت ارز بالا خواهد رفت. هر زمانی که تراز تجاری کشور مثبت شده و ارز مازاد داشتیم، به صورت خودکار قیمت ارز متعادل خواهد شد.

قبل از افزایش قیمت ارز مانع تک نرخی شدن ارز

سلیمی همچنین بیان داشت : قبل از افزایش قیمت ارز به بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ تومان، ساختار تک نرخی شدن ارز در کشور درحال محقق شدن بود که با افزایش ناگهانی این فرآیند با تاخیر مواجه گردید ولی همچنان ساختار آن در سازمان بورس اوراق بهادر تهیه شده و قوانین مربوطه آماده شده است.

وی اظهار داشت:  اگر نحوه عملکرد شرکت های صادراتی طوری باشد که تا ۴ ماه آینده را در بورس بفروشند، مشکل حل خواهد شد که تراز در بورس قیمت گذاری خواهد گردید.

سلیمی در انتها درباره شایعات سه نرخی شدن ارز در بازار بیان کرد: سه نرخی شدن ارز برای دو الی سه هفته مبنایی برای تک نرخی شدن یا نشدن نمی تولند باشد. اشکال اساسی این است که در بودجه سال ۹۶ ارز را رقم ۳ هزار و ۳۰۰ تومان در نظر می گیرند. تنها راه برای تک نرخی کردن ارز این است که ارز را وارد بورس کنیم مانند طلا و سکه.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

اخذ مالیات از سود تسعیر ارزهای صادرات کالا و خدمات مغایر قانون است

اخذ مالیات از سود تسعیر ارزهای صادرات کالا و خدمات مغایر قانون است

دیوان عدالت اداری کشور اخذ مالیات از سود تسعیر ارزهای صادرات کالا و خدمات را ...