خانه » خودرو و حمل و نقل » هدر رفتن ۱۵۷ میلیون دلار از بیت المال برای خرید کشتی
هدر رفتن 157 میلیون دلار از بیت المال برای خرید کشتی
هدر رفتن ۱۵۷ میلیون دلار از بیت المال برای خرید کشتی

هدر رفتن ۱۵۷ میلیون دلار از بیت المال برای خرید کشتی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: متاسفانه ۱۵۷ میلیون دلار پول ملت را برای قرارداد خرید کشتی به باد دادند و با وجود سوخت شدن این میزان بیت المال هیچ‌کس در آن زمان اعتراضی نکرد.

علی ربیعی در جریان افتتاح پروژه بانکرینگ در منطقه سلخ جزیره قشم، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت بالای کشور در تولید نفت و گاز از جمله در منطقه آزاد قشم باید از این ظرفیت عظیم در راستای ارتقای قدرت خود استفاده نماییم.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایلنا، وی همچنین گفت: بهره برداری از سایت سوخت رسانی منطقه سلخ در جزیره قشم و تردد سالانه ۶۰ هزار کشتی کوچک و بزرگ، ایران به سهم حقیقی خود از عملیات سوخت رسانی به کشتی ها می رسد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه افزود: برای موفقیت در این طرح باید با افزایش نقش صندوق های سرمایه گذاری کشورمان از این ظرفیت ها برای تحول اقتصادی بهره مند گردیم.

وی اظهار داشت: با ایجاد ساختار هتلینگ، تعمیر شناورها، تامین مواد غذایی مورد نیاز شناورها وهر آنچه در کنار این صنعت مورد نیاز کشور است، سهم کشور را از صنعت سوخت رسانی به شناورهای عبوری در خلیج فارس به حداکثر خواهیم رساند.

او با اعلام این خبر که در این مجموعه مهم حوزه نفتی بیش از ۱۱۰ شغل ایجاد شده، بیان داشت: به طور حتم بیش از سه برابر این میزان شغل مرتبط در این منطقه ایجاد خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برنامه ریزی برای ساخت شرکت پتروشیمی و تعمیر کشتی ها به عنوان دو طرح آینده شرکت سرمایه گذرای تامین اجتماعی (شستا) خبر داد و از آمادگی کشورهای مختلف برای سرمایه گذرای در طرح های عظیم کشور به عنوان یکی دیگر از دستاوردهای مهم موفقیت ایران در مساله برجام یاد کرد.

هدر رفتن ۱۵۷ میلیون دلار برای خرید کشتی

ربیعی با اشاره به خرید کشتی توسط دولت قبل، بیان داشت: ۱۵۷ میلیون دلار پول ملت را برای این قرارداد به هدر دادند و با سوخت شدن این میزان بیت المال صدای کسی در آن زمان در نیامد.

سایت بانکرینگ جزیره قشم با مشارکت ۶۰ درصدی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، ۲۵ درصدی سازمان منطقه آزاد قشم و ۱۵ درصدی شرکت ملی نفتکش ایران در زمین به مساحت بیش از ۱۲ هکتار و اعتباری بالغ بر ۸۵۰ میلیارد ریال با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تعدادی از مسئولان استانی افتتاح گردید.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تلاش برای فراهم کردن شغل برای افراد تحصیل کرده توسط دولت

تلاش برای فراهم کردن شغل برای افراد تحصیل کرده توسط دولت

علی ربیعی  وزیر رفاه با بیان اینکه متأسفانه برخی اوقات قوانین مانند توری هستند که ...