خانه » خودرو و حمل و نقل » مطرح شدن مساله بدهکاری ایران ایر در هیأت دولت برای یافتن راه حل
مطرح شدن مساله بدهکاری ایران ایر در هیأت دولت برای یافتن راه حل
مطرح شدن مساله بدهکاری ایران ایر در هیأت دولت برای یافتن راه حل

مطرح شدن مساله بدهکاری ایران ایر در هیأت دولت برای یافتن راه حل

معاون شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی از مطرح شدن مساله بدهکاری ایران ایر در هیأت دولت خبر داده و گفت: این در حالی است که ایرلاین های خارجی بدهی چندانی ندارند.

کوروش فتاحی بیان داشت: بدهی ایرلاین ها به شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی مبلغی در حدود ۴۰۰ میلیون دلار می باشد و این در حالی است که ایرلاین های خارجی بدهی چندانی ندارند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مهر، وی همچنین بیان داشت: جریان پرداخت در بدهی مهم تر از حجم آن بوده و ایرلاین های خارجی جریان پرداختی مناسبی دارند اما برخی ایرلاین های داخلی در نحوه پرداخت با مشکلاتی روبرو می باشند و با وجود همکاری شرکت فرودگاه، اقدام مناسبی در این زمینه انجام نداده اند.

فتاحی همچنین اظهار نمود: ایرلاین هایی مانند ایران ایر، هیچگونه جریان پرداختی با شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) نداشته و برهمین اساس تمرکز شهر فرودگاهی بر بدهی های شرکت ایران ایر می باشد.

به گفته معاون شرکت شهرفرودگاهی امام خمینی(ره) شرکت هواپیمایی آسمان هم در زمینه پرداخت بدهی ها مشکلاتی زیادی دارد اما این شرکت گام مثبتی در این زمینه برداشته و با دریافت اعتبار از دولت نسبت به پرداخت بدهی ها، اقدام نموده است.

بلاتکلیفی ایران ایر در پرداخت بدهی ها

وی در ادامه خاطر نشان ساخت: شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) منتظر نتیجه گام های مثبت آسمان می باشد. ایران ایر بلاتکلیف بوده و هنوز اقدامی برای حل مشکل خود برنداشته است و برهمین اساس پیشنهاداتی در این زمینه مطرح شده تا با اقدامات حقوقی، برخی اماکن مربوطه به ایران ایر به تملک شرکت فرودگاه ها در بیاید.

فتاحی همچنین بیان داشت: شرکت هواپیمایی ایران ایر حامل پرچم جمهوری اسلامی می باشد و در ماه های آینده صاحب تعداد بسیاری هواپیمای نو خواهد شد بنابراین پتانسیل مناسبی برای فعالیت در حوزه هوانوردی داشته و چشم امید شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی به این شرکت می باشد.

معاون شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در انتها با اشاره به راه‌های پیش روی شرکت شهر فرودگاهی برای دریافت بدهی هایش گفت: تلاش می کنیم مساله بدهی ایران ایر به شهر فرودگاهی در رده های بالاتر همچون هیات دولت مطرح و پیگیری گردد تا ایران ایر بتواند همچون گذشته به فعالیت‌های خود ادامه دهد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

قرارداد با بوئینگ / عدم توانایی دولت و کنگره آمریکا برای ابطال قرارداد

قرارداد با بوئینگ / عدم توانایی دولت و کنگره آمریکا برای ابطال قرارداد

روز پیش خبر مبنی بر قرارداد ایران با بوئینگ برای ۸۰ فروند هواپیمای مسافربری انتشار ...