خانه » اخبار جهان » قیمت طلا و سکه در بازار داخلی پس از افزایش موقت متعادل شد
قیمت طلا و سکه در بازار داخلی پس از افزایش موقت متعادل شد
قیمت طلا و سکه در بازار داخلی پس از افزایش موقت متعادل شد

قیمت طلا و سکه در بازار داخلی پس از افزایش موقت متعادل شد

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با تحلیل بازار خارجی و داخلی طلا بیان کرد که قیمت طلا و سکه در بازار داخلی به تعادل رسیده و در شرایط فعلی تقاضای اضافی در بازار وجود ندارد.

محمد کشتی آرای، بیان نمود:‌ با شروع سال ۲۰۱۷ در سه هفته پیاپی قیمت جهانی طلا روند افزایشی به خود گرفت که علت آن را می توان ناشی از تحولات سیاسی در آمریکا و انتقال قدرت در این کشور دانست.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی همچنین گفت: انتظار داشتیم با این تحولات موج جدیدی به لحاظ اقتصادی در بازارهای جهانی ایجاد گردد اما این اتفاق به شکل برعکس اتفاق افتاد و طی یک هفته به دلیل انتقال قدرت در آمریکا و تثبیت رئیس جمهور جدید ارزش دلار روند صعودی به خود گرفت.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر اظهار داشت: این روند نشان دهنده آن است که اقتصاد آمریکا به سمت تولید در بازار داخلی در حال حرکت است که باعث افزایش قیمت دلار و از طرف دیگر کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی گردیده است، به گونه‌ای که در یک هفته گذشته به طور متوسط قیمت جهانی طلا ۲۵ دلار کاهش را شاهد بود.

پیش بینی وضعیت قیمت طلا وسکه

کشتی آرای در ادامه با اشاره به وضعیت قیمت طلا و سکه در بازار داخلی کشور اظهار داشت: در بازار داخلی با توجه به همین مسائل قیمت دلار در مقابل ارزهای دیگر افزایش یافته و بر این اساس به میزان افزایش قیمت جهانی طلا در بازارهای بین المللی، قیمت این فلز در بازار داخلی کاهش نیافت.

وی در انتها اظهار داشت: به طور کلی با توجه به روندی که برای قیمت طلا طی دو سه هفته گذشته اتفاق افتاده، میل به خرید طلا و سکه در بازار داخلی کاهش یافته و می‌توان نتیجه گرفت  در حال حاضر بازار شکل تعادلی پیدا کرده است یعنی به اندازه مصرف خرید صورت می‌گیرد و تقاضای اضافی در بازار وجود ندارد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

تغییرات شاخص کل قیمت مصرف کننده برای مهرماه سال جاری

تغییرات شاخص کل قیمت مصرف کننده برای مهرماه سال جاری

بر اساس آمارهای مرکز آمار ایران در مهرماه سال جاری تمامی بخش های زیر مجموعه ...