خانه » اخبار جهان » سقوط قیمت طلای جهانی در پی افزایش ریسک بازارهای دنیا
سقوط قیمت طلای جهانی در پی افزایش ریسک بازارهای دنیا
سقوط قیمت طلای جهانی در پی افزایش ریسک بازارهای دنیا

سقوط قیمت طلای جهانی در پی افزایش ریسک بازارهای دنیا

پس از ریزش چشمگیر روز گذشته، قیمت طلای جهانی در معاملات روز پنج شنبه ثابت بود و نزدیک به پایین‌ترین رکورد یک هفته و نیم گذشته ایستاد.

هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۱۹۸.۲۰ دلار رسید. از طرفی، قیمت طلای جهانی در بازار معاملاتی روز چهارشنبه به ۱۱۹۲.۷۴ دلار سقوط کرده بود که پایین‌ترین قیمت از ۱۳ ژانویه بود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در فوریه تغییر چندانی نداشت و ۱۱۹۸.۳۰ دلار بود. بهای معاملات این بازار روز گذشته ۱۳ دلار یا ۱.۱ درصد کاهش یافت و در ۱۱۹۷.۸۰ دلار بسته شد.

به گفته ادوارد مایر، تحلیلگر INTL FCStone، صعود بازار سهام آمریکا تاثیر مثبت کاهش ارزش دلار برای طلا را خنثی کرد. از دیگر سو، انتظار فروش بیشتر طلا با ادامه روند صعود بازار سهام آمریکا که در بازارهای جهانی منعکس خواهد شد، می رود.

شاخص داوجونز اینداستریال اوریج روز چهارشنبه تحت تاثیر درآمدهای قوی شرکتهای آمریکایی، برای نخستین بار در بالای ۲۰۰۰۰ واحد بسته شد.

بازارهای سهام آسیا روز پنج شنبه متعاقب صعود روز گذشته وال استریت در سطح بالاتری ایستادند.

علیرغم این موارد بازارهای ارزی به سیاستهای تجاری حمایت گرایانه رییس جمهور جدید آمریکا و تاثیر منفی آن بر دلار معطوف شده اند.

شاخص دلار که این ارز را در برابر سبدی از ارزهای بزرگ دنبال می کند، روز پنج شنبه ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۹۹.۸۴۶ واحد رسید.

عوامل موثر بر قیمت طلای جهانی در شرایط فعلی

به گفته دانیل هاینس، استراتژیست ارشد کالا در گروه بانکی ANZ، طلا از تقاضا برای خرید داراییهای مطمئن در بحبوحه ضعیف شدن ارزش دلار مورد حمایت قرار گرفته است. ابهام سیاسی هم در اوایل سال ۲۰۱۷ تشدید شده و ریسک پذیری را در بازارها کاهش داده است.

بر اساس گزارش رویترز، طلا تحت تاثیر نگرانیها نسبت به سیاستهای ترامپ، اوایل هفته جاری به بالاترین سطح در دو ماه گذشته صعود کرده بود و از رکورد قیمت پایین اواسط دسامبر، حدود هفت درصد رشد کرده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ثبت سومین هفته کاهشی برای اونس طلا در بازار جهانی این فلز

ثبت سومین هفته کاهشی برای اونس طلا در بازار جهانی این فلز

اونس طلا سومین هفته متوالی کاهشی خود را نیز ثبت کرد. طلا هفته پر فراز ...