خانه » بورس،ارز، سکه » افت ۱۰ دلاری قیمت اونس طلا با سودگیری معامله گران
افت 10 دلاری قیمت اونس طلا با سودگیری معامله گران
افت ۱۰ دلاری قیمت اونس طلا با سودگیری معامله گران

افت ۱۰ دلاری قیمت اونس طلا با سودگیری معامله گران

روز سه‌شنبه بهای اونس طلا متعاقب دوشنبه که با ۸ دلار رشد به اوج دو ماهه ۱۲۱۸ دلار رسیده بود، تحت‌تاثیر سودگیری معامله‌گران با ۱۰ دلار افت به عدد ۱۲۰۸ دلار رسید.

از ابتدای آخرین هفته ژانویه بازارهای جهان که بر نگرانی‌های ترامپی متمرکز بودند، چهارشنبه وضعیت بسیار بهتری داشتند. داده‌های خوب از تجارت ژاپن، اعلام رشد درآمد شرکت‌های اروپایی، امید دوباره به بسته مالی ترامپ و افزایش ریسک‌پذیری پس از چند روز بد، باعث شد روز گذشته شاخص‌های سهام افزایشی شوند.

شاخص‌های بورس که پس از آغاز رسمی ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ به‌شدت تحت فشار قرار گرفته بودند روز چهارشنبه با رکوردزنی به اوج ۱۹ ماهه رفتند. در این میان شاخص داوجونز ایالات‌متحده برای اولین‌بار در تاریخ از مرز ۲۰هزار واحد گذشت.

افزون براین، متاثر از ابهام‌های موجود درباره روند سیاست‌گذاری دولت جدید، شاخص دلار ایالات‌متحده به ضعف خود ادامه داد. در همین راستا طلا که تحت‌تاثیر نگرانی‌های ترامپی با افزایش خرید به‌عنوان سرمایه امن روبه‌رو شده، پس از انتفاع از افت شاخص دلار چهارشنبه به‌شدت تحت فشار اوج‌گیری بورس‌ها قرار گرفت. افت بهای نفت خام نیز عامل کاهشی دیگری در بازار فلزات گرانبها بود.

تعدیل روندی قبلی قیمت اونس طلا

تعدیل روند نیز در افت اونس نقش داشت. در نبود تحولات خبری عمده در این روز، بازارهای جهانی بر اقدامات دولت ترامپ متمرکز ماندند. به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از دنیای اقتصاد، او در نخستین روزهای ریاست‌جمهوری، با بیرون کشدن آمریکا از پیمان تجاری ترانس پاسیفیک دستور ازسرگیری عملیات یک خط لوله جنجالی را امضا کرد.

خبر مهم سه‌شنبه رای دادگاه عالی بریتانیا به لزوم تایید روند برگزیت در پارلمان بود که برای دولت دردسرهایی ایجاد کرده ابهام‌ها را بیشتر می‌کند. شاخص دلار در این روز اندکی رشد کرد و طلا را تحت فشار قرار داد. با این همه، شاخص دلار با اوج ۱۴ ساله نوامبر فاصله زیادی گرفته و به طلا کمک قابل توجهی کرده است. سه‌شنبه، تقویت ارزش نفت تا حدی به طلا کمک کرد و جلوی افت بیشتر آن را گرفت.

 

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

کاهش نسبی قیمت طلا تحت تاثیر آمارهای مثبت اقتصادی آمریکا

کاهش نسبی قیمت طلا تحت تاثیر آمارهای مثبت اقتصادی آمریکا

قیمت طلا تحت تاثیر آمارهای مثبت اقتصادی آمریکا و افزایش ارزش دلار قرار گرفت و ...