خانه » اخبار جهان » سفر یک روزه وزیر امور خارجه کویت به تهران برای رایزنی
سفر یک روزه وزیر امور خارجه کویت به تهران برای رایزنی
سفر یک روزه وزیر امور خارجه کویت به تهران برای رایزنی

سفر یک روزه وزیر امور خارجه کویت به تهران برای رایزنی

شیخ الخالد الصباح، وزیر امور خارجه کویت و دیپلمات عالیرتبه این کشور به منظور انجام سفری یک روزه وارد تهران شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه کویت قرار است تا با حضور در ساختمان وزارت امور خارجه با همتای ایرانی خود محمدجواد ظریف گفتگو و رایزنی کند.

وزیر امور خارجه کویت طبق اعلام سخنگوی وزارت امور خارجه حامل پیام امیر کویت برای حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی می باشد و قرار است در جریان دیگری که وی انجام می‌دهد این پیام را به رئیس جمهور تقدیم نماید.

سفیر ایران در کویت نیز با اشاره به سفر معاون نخست وزیر و وزیر خارجه کویت به تهران، اعلام نموده است: شیخ صباح الخالد الصباح در جریان سفر خود به تهران با مقامات عالی رتبه دیدار و رایزنی خواهد داشت.

سفر وزیر امور خارجه کویت بعد از دو سال

علیرضا عنایتی با اشاره به اهمیت این سفر، اظهار کرد: بعد از دو سال این اولین سفر وزیر خارجه کویت به تهران می باشد.

این دیپلمات ارشد کشورمان در ادامه افزود: در جریان این سفر ، مقامات دو کشور در ارتباط با مسائل دوجانبه، تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی رایزنی خواهند داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز روز گذشته اعلام نمود: وزیر امور خارجه کویت حامل پیام امیر این کشور برای رییس‌جمهور کشورمان می باشد.

بهرام قاسمی درباره اهداف سفر وزیر امور خارجه کویت به تهران اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران و کویت به عنوان دو کشور همسایه با مشترکات فراوان از دیرباز در تماس، تعامل و رایزنی با هم بوده اند و این روابط در حال حاضر نیز ادامه خواهد یافت.

قاسمی افزود: این سفر یک روزه که از مدتی قبل مطرح و برای آن برنامه‌ریزی شده بود در چارچوب روابط دو جانبه ایران و کویت انجام می گیرد. در این سفر همچنین قرار بر این است علاوه بر مسائل دو جانبه و روابط فی‌مابین در خصوص آخرین تحولات منطقه و موضوعات بین‌المللی گفت‌وگو و تبادل نظر صورت گیرد.

وی در انتها اعلام داشت: وزیر خارجه کویت حامل پیامی از سوی امیر کویت برای حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رییس‌جمهور کشورمان است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

سفر یک روزه ریاست جمهوری کشور به استان خوزستان

سفر یک روزه ریاست جمهوری کشور به استان خوزستان

معاون سیاسی اجتماعی استانداری استان خوزستان اعلام داشت: دکتر روحانی رئیس جمهوری کشورمان فردا پنجشنبه ...