خانه » اخبار جهان » محدود کردن ورود مهاجران در لایحه پیشنهادی توسط ترامپ
محدود کردن ورود مهاجران در لایحه پیشنهادی توسط ترامپ
محدود کردن ورود مهاجران در لایحه پیشنهادی توسط ترامپ

محدود کردن ورود مهاجران در لایحه پیشنهادی توسط ترامپ

رئیس جمهور فعلی آمریکا قرار است قوانینی را در خصوص محدود کردن ورود مهاجران از ایران و ۶ کشور دیگر منطقه خاورمیانه به آمریکا امضا نماید.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصادآنلاین ، ترامپ احکام اجرایی درباره محدود کردن ورود مهاجران از ۷ کشور از جمله ایران به آمریکا را امضا خواهد کرد. کارشناسان مهاجرت در آمریکا اعلام کردند دونالد ترامپ، رئیس جمهور جدید این کشور، احکام اجرایی متعددی را برای محدود کردن مهاجرت از سوریه و شش کشور دیگر از غرب آسیا و آفریقا را قرار است امضا نماید.

وی قبل از تحلیف خود نیز تاکید داشت اولین روز کاری خود در کاخ سفید برای تحقق وعده های انتخاباتی وارد عمل خواهد شد و در اولین قدم خود رد پای باراک اوباما را که هشت سال پیش وارد کاخ سفید شد، پاک کرد.

برخی از اقداماتی که باراک اوباما در هشت سال ریاست خود انجام داد با یک امضای ساده ترامپ لغو خواهد شد. ترامپِ قول داده بود تمام احکام، فرامین و دستورالعمل‌هایی را که در زمینه‌های مختلف از جمله مهاجرت به امضای باراک اوباما رسیده و مغایر با قانون اساسی آمریکا بود را لغو خواهد کرد.

اجرایی کردن کارهای انتخابی ترامپ با محدود کردن ورود مهاجران

در زمینه مهاجرت نیز دونالد ترامپ در رقابت انتخاباتی خود به آمریکایی ها قول داده بود با ورود به کاخ سفید مسئله اخراج مهاجران غیرقانونی دارای سوء سابقه کیفری از خاک آمریکا را در اولویت قرار خواهد داد. وی در این رابطه حتی رقم دو میلیون نفر را نیز در صحبت های خود مطرح کرده بود.

اما کارشناسان یادآوری می نمایند که دولت باراک اوباما نیز اخراج مهاجران غیرقانونی دارای سوء سابقه کیفری را در اولویت قرار داده بود.

رئیس جمهور آتی آمریکا همچنین به هموطنان خود قول داده بود در اولین روز کاری خود لایحه ای را مبنی بر تامین مالی ساخت یک دیوار در مرزهای مشترک آمریکا و مکزیک به منظور مقابله جدیتر با مهاجرت های غیرقانونی از این کشور ارائه نماید.

رئیس جمهور آمریکا همچنین این امکان را دارد که از پذیرش آوارگان سوری را در خاک آمریکا ممانعت نموده و از پذیرش آن دسته از مهاجرانی که به گفته وی از مناطق در معرض تروریسم قصد رفتن به آمریکا را دارند، جلوگیری نماید.

همنین بر اساس این گزارش، احکام اجرایی که قرار است دونالد ترامپ در زمینه مهاجرت امضا نماید، ورود مهاجران به آمریکا از سوریه و چند کشور دیگر را محدود خواهد کرد.

طبق یکی از احکامی که احتمالا رئیس جمهور جدید آمریکا امضا می کند، صدور روادید برای ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان و یمن محدود خواهد گردید. شنیده شده دونالد ترامپ این احکام اجرایی را در مقر وزارت امنیت داخلی آمریکا در واشنگتن امضا خواهد کرد که رسیدگی به امور مربوط به مهاجرت و امنیت مرزهای آمریکا بر عهده این وزارتخانه می باشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

دیوید مالپاس یکی از مقامات مهم خزانه داری به عنوان نامزد بانک جهانی

دیوید مالپاس یکی از مقامات مهم خزانه داری به عنوان نامزد بانک جهانی

به گفته منابع آگاه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در نظر دارد دیوید مالپاس یکی از ...