خانه » اخبار جهان » تحریم غیر هسته ای ایران، طرح جدید سنای آمریکا
تحریم غیر هسته ای ایران، طرح جدید سنای آمریکا
تحریم غیر هسته ای ایران، طرح جدید سنای آمریکا

تحریم غیر هسته ای ایران، طرح جدید سنای آمریکا

پس از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، سه سناتور آمریکایی برای تحریم غیر هسته ای ایران طرح جدیدی در مجلس سنای آمریکا ارائه دادند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از پایگاه خبری نیوزمکس، این طرح اعمال تحریم‌های قوی مالی و اقتصادی با ادعای حمایت از تروریسم و توسعه موشک‌های بالستیک علیه ایران را خواستار شده است.

سناتور مارکو روبیو، جان کورنین و تاد یانگ، روز سه‌شنبه بار دیگر قانون تحریم‌های غیر هسته‌ای ایران را برای دنبال کردن اعمال تحریم‌هایی علیه ایران با ادعای حمایت از تروریسم و  توسعه موشک‌های بالستیک ارائه کردند.

روبیو، سناتور جمهوری‌خواه از ایالت فلوریدا در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: پس از سال‌ها امتیازدهی و انعطاف یک‌جانبه از سوی دولت پیشین (در آمریکا)، اکنون زمان آن رسیده است که آمریکا اقدامی جدی علیه ایران انجام دهد. من به دنبال همکاری دولت جدید هستم تا ایران را در رابطه با تهدیدهای غیر هسته‌ای و هسته‌ای به پاسخگویی وادار کنیم.

یانگ، سناتور جمهوری‌خواه از ایندیانا نیز با طرح ادعاهایی علیه کشورمان مدعی شد که توسعه موشک‌های بالستیک ایران، تهدیدی برای متحدان آمریکا، نیروهای مستقر و در نهایت خاک آمریکا به شمار می‌آید.

کرینون، سناتور جمهوری‌خواه ایالت تگزاس همزمان با معرفی این طرح، از کنگره و رئیس جمهور آمریکا خواسته است تا تحریم‌هایی با پیامدهایی واقعی برای اقدامات ایران اعمال  کنند.

سناتورها روبیو و کورنین پیشتر در ماه دسامبر این طرح را با همراهی کلی آیوت، سناتور وقت جمهوری‌خواه از نیوهمشایر و مارک کوک، سناتور جمهوری‌خواه ایلینویز ارائه کرده بودند.

تاکید مقامات ایرانی در برابر آمریکا

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که مقامات ایرانی همواره تاکید می‌کنند هر کشوری حق دارد در برابر تهدیدات از خود دفاع کند و ایران نیز طبق همین قوانین، توان دفاعی خود را که شامل برنامه موشکی نیز می‌شود، توسعه می‌دهد و این آمریکا و غرب است که با سیاست‌های خصمانه و مداخله‌جویانه خود در منطق منجر به بروز تروریسم و گسترش آن در منطقه و جهان شده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

جریمه شرکت مخابراتی چینی به اتهام ارسال تجهیزات مخابراتی به ایران

جریمه شرکت مخابراتی چینی به اتهام ارسال تجهیزات مخابراتی به ایران

جریمه تحمیل شده بر یک شرکت غیربانکی بابت نقض مقررات صادراتی آمریکا، جریمه های وضع ...