خانه » بورس،ارز، سکه » بررسی علل کاهش بهای سکه در بازار آتی در روزهای اخیر
بررسی علل کاهش بهای سکه در بازار آتی در روزهای اخیر
بررسی علل کاهش بهای سکه در بازار آتی در روزهای اخیر

بررسی علل کاهش بهای سکه در بازار آتی در روزهای اخیر

معاملات آتی سکه در بازار آتی ایران طی روز شنبه به ۱۴ هزارو ۳۱۸ قرارداد و ارزش یک هزار و ۹۱۲ میلیارد رسید که علت آن کاهش بهای دلار در بازار داخلی بوده است.
به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از بورس کالای ایران ، علت کاهش بهای سکه تعطیلی بازارهای جهانی در کنار کاهش بهای دلار در بازار داخلی بوده است.

روز گذشته قیمت سکه در معاملات بازار آتی در هر ۵ سر رسید ورند نزولی را تجربه کرد، به طوری که بر اساس آمار معاملات ، سکه تحویل اسفند ماه با ثبت قیمت یک میلیون و ۲۰۷ هزار تومان ، کاهش ۰٫۲۶ درصدی را تجربه کرد. این در شرایطی است که قرارداد تحویل شهریور ۹۶ با قیمت یک میلیون ۲۴۶ هزار تومان افت ۰٫۱۹ درصدی را به ثبت رساند.

از سویی سکه تحویل تیر سال آتی با نرخ یک میلیون ۲۸۹ هزار تومان به فروش رسید.

همچنین سر رسید شهریور سال آینده با نرخ یک میلیون و ۳۱۶ هزار تومان معامله و افت ۰٫۰۹ درصدی را تجربه کرد و در پایان نیز سررسید آبان ماه سال ۹۶ با قیمت یک میلیون و ۳۴۸ هزار تومان معامله شد و کاهش ۰٫۰۲ درصدی را به ثبت رساند.
بازار سکه نقدی نیز اولین روز هفته را به دنبال ریزش نرخ ارز با روند نزولی پشت سر گذاشت ،کارشناسان معتقدند حادثه ساختمان پلاسکو و سکوت بازار ارز چهار راه استانبول موجب کاهش قیمت سکه در بازار نقدی شده است.

آماری از بازار آتی سکه در روز شنبه

بر اساس این گزارش قیمت ها در بازار دیروز طلا وارز ، به این صورت که هر گرم طلای ۱۸ عیار حدود ۱۱۵ هزارتومان، سکه تمام طرح جدید حدود یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان فروخته شد. همچنین نیم سکه و ربع سکه به ترتیب ۵۹۸ و ۳۱۷ هزار تومان قیمت دارند و دلار آمریکا ۳۸۰۰ تومان داد و ستد شد.

همچنین در بورس کالا در معاملات اختیار خرید اسفند این سر رسید ۱۴۷ قرارداد منعقد شد.
جزئیات قرارداد اختیار خرید سکه در سر رسید اسفند ماه نشان می دهد که در قیمت اعمال یک میلیون ۱۲۵ هزار تومان ۱ قرارداد، قیمت اعمال یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان ۱ قرارداد ، قیمت اعمال یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ۳۰ قرارداد و در قیمت اعمال یک میلیون و ۲۲۵ هزار تومان ۹۳ قرارداد منعقد شد.
همچنین در معاملات قرارداد اختیار فروش سکه برای سر رسید اسفند ماه در قیمت اعمال یک میلیون ۱۲۵ هزار تومان قرارداد، قیمت اعمال یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان ۱ قرارداد و قیمت اعمال یک میلیون و ۲۲۵ هزار تومان ۱۱ قرار داد منعقد شد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

نوسان سکه در بازار نقدی و بازار آتی بورس کالای ایران

نوسان سکه در بازار نقدی و بازار آتی بورس کالای ایران

در بازار نقدی و آتی بورس کالای ایران با روند نوسان سکه مواجه شد چرا ...