خانه » سایر » عیدی کارکنان دولت برای سال ۹۵ چه میزان پیش بینی می شود؟
عیدی کارکنان دولت برای سال 95 چه میزان پیش بینی می شود؟
عیدی کارکنان دولت برای سال ۹۵ چه میزان پیش بینی می شود؟

عیدی کارکنان دولت برای سال ۹۵ چه میزان پیش بینی می شود؟

عیدی کارکنان دولت برای پایان سال جاری و بر اساس محاسبات قانونی انچام گرفته رقمی مبلغی در حدود ۷۷۰ هزار تومان خواهد بود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، در روزهای پایانی سال و به ویژه بهمن‌ماه تعیین میزان عیدی کارکنان دولت و پاداش پایان سال آنها و کارگران از دغدغه‌های مهم پیش روی دولت و اقشار مختلف مردم می‌باشد.

به تازگی میزان عیدی امسال کارگران طبق قانون کار معادل ۶۰ روز حقوق اعلام و یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به عنوان حداقل و حداکثر آن دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اعلام شد که فعلا هیات وزیران درباره عیدی کارکنان دولت و کارگران تصمیمی نگرفته است.

شایان ذکر است که محاسبات رقم عیدی براساس قوانین، حدود آن را تعیین می‌نماید. با توجه به اینکه عیدی کارکنان دولت بر اساس قانون خود با ضرب ضریب حقوق و میزان امتیاز عیدی پایان سال تعیین می‌گردد، بر اساس این محاسبات به رقمی حدود ۷۷۰ هزار تومان برای عیدی سال جاری می‌رسیم.

این امر در حالی است که براساس ماده ۷۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، میزان امتیاز عیدی برای هر سال ۵۰۰۰ می‌باشد. از طرف دیگر طبق مصوبه هیات وزیران، ضریب حقوق و عیدی کارکنان در سال جاری تعیین و ابلاغ گشته به‌طوری که ضریب حقوق شاغلین مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت حدود ۱۵۴۱ ریال معین گشته است.

عیدی کارکنان دولت در حدود ۷۷۰ هزار تومان

با ضرب دو عدد ۵۰۰۰ و ۱۵۴۱ می‌توان به میزان عیدی کارکنان دولت که رقمی در حد ۷۷۰ هزار تومان خواهد بود، دست یافت که البته این رقم باید در هیات وزیران به تصویب رسیده و در نهایت از سوی سازمان برنامه و بودجه واریز آن ابلاغ و انجام گردد که به‌طور معمول عیدی کارکنان دولت همراه با حقوق بهمن‌ماه به حساب آنها پرداخت می‌گردد.

از سال ۱۳۹۰ تاکنون میزان عیدی‌های پرداخت شده به این ترتیب بوده که در این سال حدود ۳۵۰ هزار تومان، در سال ۱۳۹۱ حدود ۴۰۲ هزار تومان، سال ۱۳۹۲ حدود ۵۰۳ هزار تومان و در سال ۱۳۹۳، ۶۰۳ هزار تومان عیدی پرداخت شده است. برای سال گذشته هم رقم عیدی پرداخت شده مبلغی در حدود ۶۸۸ هزار تومان بوده که در صورت پرداخت عیدی ۷۷۰ هزار تومانی حدود ۸۲ هزار تومان رشد خواهد داشت.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*