خانه » بانک و بیمه » صدور دستور توسط وزیر اقتصاد برای حادثه دلخراش پلاسکو
صدور دستور توسط وزیر اقتصاد برای حادثه دلخراش پلاسکو
صدور دستور توسط وزیر اقتصاد برای حادثه دلخراش پلاسکو

صدور دستور توسط وزیر اقتصاد برای حادثه دلخراش پلاسکو

وزیر امور اقتصادی و دارایی ضمن صدور پیام تسلیت حادثه دلخراش پلاسکو و شهادت آتشنشانان غیور کشورمان در حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو، دستور داد کمیته ویژه ای برای مساعدت به واحدهای فعال در مجتمع پلاسکو تشکیل گردد.

علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی با صدور دستوری مبنی بر تشکیل کمیته ای متشکل از رییس سازمان امور مالیاتی، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی و رییس کل بیمه مرکزی ماموریت داد تا با سرعت و اولویت به وضعیت همه واحدهای فعال در مجتمع پلاسکو رسیدگی کرده و تا شروع دوباره کسب و کار این واحدها برای رفع مشکلات بیمه ای، بانکی و مالیاتی آنان مساعدت لازم را نمایند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از شادا، همچنین مقرر گردید، سازمان امور مالیاتی اقدام قانونی برای بخشودگی مالیاتی ناشی از فعالیت کسبه در محل مجتمع پلاسکو انجام دهد .همچنین وزیر اقتصاد تاکید نمود بانک ها همکاری‌های لازم را برای راه اندازی مجدد واحدهای آسیب دیده انجام داده و با سرعت سرمایه درگردش لازم برای فعالیت دوباره این واحدها را فراهم نمایند.

طیب نیا همچنین از رییس کل بیمه مرکزی و معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد خواست، با همکاری شرکت های بیمه  برای حمایت از خانواده های آتشنشانان شهید، خدمات بیمه ای لازم از جمله بیمه عمر را تسهیل کرده و همچنین نسبت به پرداخت خسارتهای وارده در چهارچوب تعهدات با فوریت و سرعت اقدام نمایند.

پیام تسلیت وزیر اقتصاد برای حادثه دلخراش پلاسکو

همچنین در متن پیام تسلیت وزیر اقتصاد آمده است؛ خبر شهادت جمعی ازآتشنشانان فداکار و قهرمان کشورمان در حادثه دلخراش پلاسکو، قلب اینجانب را آکنده از غم و درد کرده و همچون همه ملت عزیزمان عزادار نمود. در این حادثه دلخراش برخی از هم میهنانمان نیز دچار خسارات جانی و مالی شده‌اند که بر همه ما واجب است از تمام ظرفیتهای موجود برای التیام بخشی به آلام این عزیزان بهره بگیریم.

وی در انتها، ضمن تسلیت این حادثه به خانواده های داغدارآنان، برای همه شهدا و جانباختگان این حادثه دردناک از درگاه الهی علو درجات و برای نیروهای در حال عملیات نجات آرزوی موفقیت و سلامتی نمود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

فراز و فرودهای شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در سال‌های گذشته

فراز و فرودهای شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در سال‌های گذشته

شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در سال‌های گذشته فراز و فرودهای نسبتا زیادی داشته ...