خانه » اخبار جهان » اقتصاد آمریکا آماده اجرای سیاست‌های ترامپ برای کشورش
اقتصاد آمریکا آماده اجرای سیاست‌های ترامپ برای کشورش
اقتصاد آمریکا آماده اجرای سیاست‌های ترامپ برای کشورش

اقتصاد آمریکا آماده اجرای سیاست‌های ترامپ برای کشورش

ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ در بزرگ‌ترین اقتصاد جهان از امروز آغاز گردید و هنوز سیاست‌های اقتصادی وی مبهم است؛ درحالی‌که اصول سیاست‌گذاری بسیاری از نامزدهای انتخاباتی در همان دوره تبلیغات انتخاباتی روشن شده بود، سیاست‌های ترامپ و گروه کاری او هنوز ابهامات زیادی دارد.

کاهش این ابهام‌ها یکی از مسئله‌های حیاتی می‌باشد، اما تا آن زمان، نگاه  اجمالی به میراثی که میلیاردر نیویورکی تحویل گرفته، قضاوت درباره اثرگذاری سیاست‌های ترامپ را ساده تر خواهد نمود. باراک اوباما چه اقتصادی را به ترامپ تحویل داده است؟

کارشناسان معتقدند ترامپ اقتصادی را تحویل می‌گیرد که بهتر از هر اقتصاد تحویل گرفته شده‌ای در آمریکای معاصر به شمار می‌رود. تحلیل معیارهای اقتصادی این کشور، تصویری از اقتصاد آمریکا را ترسیم می‌کند که نشان دهنده آن است که این اقتصاد پس از بحران مالی به ثبات نسبی رسیده است. نامزد متمول جمهوری‌خواهان در حالی بزرگ‌ترین اقتصاد جهان را از باراک اوبامای دموکرات تحویل گرفته که نرخ بیکاری به کف ۹ ساله رسیده، شاخص بورسی ا‌س‌اند‌پی ۵۰۰ همچنان به رکوردزنی ادامه می‌دهد و فروش خانه بالاترین میزان از سال ۲۰۰۷ را برای خود ثبت می‌کند.

اقتصاد آمریکا و سیاست‌های ترامپ

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از دنیای اقتصاد، روزنامه فایننشال تایمز اخیرا در مطلبی با مقایسه میزان رشد اقتصادی، روند شاخص معیار بورس و نرخ بیکاری نوشته است که اقتصادی که ترامپ تحویل گرفته در وضعیتی بهتر از اکثر اقتصادهایی است که روسای جمهوری ایالات‌متحده در دوره معاصر تحویل گرفته‌اند.

وقتی اوباما در سال ۲۰۰۹ به قدرت رسید، اقتصاد آمریکا هنوز درگیر بحران بزرگ مالی سال ۲۰۰۷ بود. اقتصاد در فصل ورود او بیش از ۸ درصد منقبض شده و هر ماه حدود ۸۰۰ هزار شغل از دست می‌رفت. اما آخرین داده‌ها نشان دهنده آن است که اوباما اقتصادی را برای ترامپ به ارث می‌گذارد که آخرین رشد فصلی اش ۵/ ۳ درصد اعلام شده و نرخ بیکاری آن هم به سطح پیش از بحران بازگشته است. بلومبرگ در گزارشی نوشته که نرخ بیکاری که دولت آمریکا رقم زده، کمتر از نرخ‌های دولت‌های فورد، کارتر، ریگان و بوش می‌باشد. در دوره اوباما، تورم نیز که مدت‌ها نزدیک صفر بود به نرخ هدف ۲ درصد رسید.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

الگو قرار دادن کره شمالی برای کشور در رابطه با آمریکا

الگو قرار دادن کره شمالی برای کشور در رابطه با آمریکا

کره شمالی که به هیچ عنوان قابل مقایسه با ایران مقتدر و مردم سالار نمی ...