خانه » سایر » اشتغالزایی در بخش های مختلف کشور باعث افزایش رفاه مردم
اشتغالزایی در بخش های مختلف کشور باعث افزایش رفاه مردم

اشتغالزایی در بخش های مختلف کشور باعث افزایش رفاه مردم

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان نمود: اشتغالزایی بخصوص با بهره گیری از فن آوری های روز دنیا باعث رفاه مردم و کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی می گردد.

مهدی کرباسیان در جریان بازدید از طرح الکترود گرافیتی شهرستان اردکان یزد اظهار داشت: وجود معادن بزرگ بخصوص چادرملو یک نعمت خدادادی بزرگ است که در برای ما به ودیعه گذاشته شده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایرنا، وی همدلی را باعث اجرای بسیاری از طرح های اقتصادی و صنعتی در کشور دانست و با تشریح مشکلات جاری طرح الکترود گرافیتی اردکان، بیان کرد: با روی کار آمدن دولت تدبیر امید و اجرایی شدن برجام توانایی استفاده از تکنولوژی مورد نیاز فراهم شده و امروز قراردادهای لازم منعقد می گردد.

کرباسیان با ابراز خرسندی از انجام طرحهای بزرگ در منطقه اظهار داشت: اردکان در اقتصاد ملی تاثیرگذار بوده و از همه مسولان و کارفرینان شهرستان تشکر می نمایم.

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی هم بیان داشت: استفاده از فناوری های نوین و به روز باعث کاهش مشکلات زیست محیطی و صنعتی می‌شود.

استفاده از فناوری های روز دنیا جهت افزایش رفاه مردم

محمد رضا تابش با بیان این مهم که استفاده از فناوری های روز و کارا می تواند علاوه بر ایجاد ارزش افزوده برای کشور، از بسیاری مشکلات زیست محیطی و تبعات منفی توسعه بکاهد بیان داشت: جایگزینی معدن به جای نفت، جلوگیری از خام فروشی و ورود تکنولوژی به کشور از جمله تاکیدات مقام معظم رهبری بوده که همه آنها در پروژه الکترود گرافیتی تبلور یافته است.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با یادآوری این مطلب که طرح الکترود گرافیتی اردکان در اوایل دهه هشتاد کلید خورد، گفت: تحریم ها و برخی کارشکنی های داخلی و خارجی باعث می شد تا این پروژه مهم که حلقه تولید فولاد کشور را تکمیل می کند، نتواند به اجرا درآید.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد همچنین بیان داشت: سالانه در کشور به ۴۰ تا ۵۰ هزار تن الکترود گرافیتی نیازمندیم که تا افق ۱۴۰۴ این میزان به حدود ۹۰ الی ۱۰۰ هزار تن در سال خواهد رسید و که طرح توانایی تامین نیاز واحدهای صنعتی و معدنی کشور را با قیمت بسیار پایین تر از مشابه خارجی دارد.

نماینده مردم اردکان در ادامه بیان نمود: خوشبختانه فضای مثبت در پسابرجام باعث گردید تا قرار داد تامین تجهیزات با چند کشور اروپایی انعقاد و چشم انداز تازه ای پیش روی این پروژه قرار گیرد.

تابش در انتها بر مشارکت بخش توانمند خصوصی در این طرح و انجام تعهدات واحدهای صنعتی برای کمک به شهرستان تاکید نموده و خواستار حمایت ایمیدرو از مشارکت شهرداری در این طرح برای ایجاد درآمد پایدار برای این نهاد عام المنفعه شهری شد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

نرخ بیکاری در هیچ شهرستانی به ۶۰ درصد نمی رسد

نرخ بیکاری در هیچ شهرستانی به ۶۰ درصد نمی رسد

پیرو اعلام بیکاری ۶۰ درصدی در برخی شهرها از سوی وزیر کشور، مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری ...