خانه » سایر » ارسال پیامک حذف یارانه‌های نقدی از ۲۰ روز دیگر
ارسال پیامک حذف یارانه‌های نقدی از 20 روز دیگر
ارسال پیامک حذف یارانه‌های نقدی از ۲۰ روز دیگر

ارسال پیامک حذف یارانه‌های نقدی از ۲۰ روز دیگر

مدیر کل رفاه و تامین اجتماعی وزارت رفاه با اشاره به اینکه در ماه گذشته هیچگونه حذفی از یارانه‌های نقدی نداشتیم بیان داشت: پیامک‌های حذف یارانه از ۲۰ روز آینده ارسال شده و پس از آن حذف آغاز خواهد شد.

احد رستمی، درباره برنامه وزارت کار برای حذف یارانه‌های نقدی افراد پردرآمد گفت: مطابق تبصره ۱۴ قانون بودجه ۹۵، وزارت کار برای حذف یارانه هر خانوار، باید از طریق سامانه پیامکی قبل از حذف اطلاع رسانی نماید. از ابتدای شهریور ماه امسال اطلاع رسانی به خانوارهایی که در شناسایی بانک اطلاعاتی جزو خانوارهای حذفی بودند، آغاز شده است.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تسنیم، وی همچنین گفت: از ابتدای سال ۹۴ تا کنون یارانه نقدی ۴ میلیون نفر حذف شده و تا پایان سال این روند به صورت تدریجی ادامه خواهد داشت. از شهریور ماه امسال شماره همراه سرپرستان خانوار شناسایی و در ۲۰ روز آینده به سرپرستان خانواری که مشمول حذف یارانه گرند پیامک اطلاع رسانی ارسال خواهد شد. در حال حاضر تعداد مشخصی برای حذف شدگان تا پایان سال مشخص نیست.

پرداخت یارانه‌های نقدی حذف شدگان به نیازمندان

مدیرکل رفاه و تامین اجتماعی وزارت رفاه همچنین با بیان این مطلب که برنامه ای داریم تا یارانه به نیازمندان پرداخت شود، افزود: این وزارتخانه در نظر دارد تأمین اجتماعی چند لایه را برای کل جامعه در نظر بگیرد. یارانه‌های نقدی خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی، خانوارهای دارای مستمری پایین و خانوارهایی که فرد شاغل در این خانواده ها وجود ندارد یا درآمد خانوار بسیار پایین است، افزایش پیدا خواهد کرد و تحت پوشش درمان رایگان قرار خواهند گرفت.

رستمی با بیان اینکه یکی از سیاست های وزارت کار در شرایط فعلی توانمندسازی خانوارهای نیازمند می باشد، بیان نمود: آیین نامه‌های مربوط به افزایش یارانه نقدی نیازمندان و سیاست‌های چند لایه حمایتی آماده شده و در حال حاضر در کمیسیون اجتماعی دولت در مرحله بررسی قرار دارند..

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

سهام عدالت مانند میدان مینی در برابر بدنه نابسامان اقتصاد کشور

سهام عدالت مانند میدان مینی در برابر بدنه نابسامان اقتصاد کشور

سهام عدالت را میتوان یکی از مهمترین عوامل تهدید برای اقتصاد کشور دانست که در ...