خانه » اخبار جهان » اجرای کامل برجام در ابعاد سیاسی و اقتصادی از خواسته های دولت فرانسه
اجرای کامل برجام در ابعاد سیاسی و اقتصادی از خواسته های دولت فرانسه
اجرای کامل برجام در ابعاد سیاسی و اقتصادی از خواسته های دولت فرانسه

اجرای کامل برجام در ابعاد سیاسی و اقتصادی از خواسته های دولت فرانسه

سفیر کشور فرانسه در ایران با بیان این که دستیابی به توافق برجام امری مهم در عرصه بین المللی بود، اظهار نمود: خواسته دولت‌‌ فرانسه اجرای کامل برجام در ابعاد سیاسی و اقتصادی آن می باشد.

فرانسوا سنمو سفیر فرانسه در جمهوری اسلامی ایران ضمن دیدار با جاسم جادری استاندار هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان از موقعیت استراتژیکی در منطقه برخوردار است، اظهار نمود: این استان و به خصوص بنادر موجود در آن نقشی راهبردی و مهم دارند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تسنیم، وی با اشاره به ابعاد سیاسی و اقتصادی روابط فرانسه و ایران گفت: دستیابی به توافق برجام برای دنیا و به خصوص برای دو کشور بسیار مهم بود و می‌تواند به پایداری امنیت منطقه کمک بسیاری داشته باشد و خواسته هر دو دولت اجرای کامل برجام در ابعاد سیاسی و اقتصادی آن است.

سفیر فرانسه در جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: ما شرکت‌های فرانسوی را به مشارکت برای توسعه زیرساخت‌های ایران تشویق می‌کنیم و این همکاری می‌تواند به منافع دو کشور کمک شایانی کند.

افزایش همکاری های ایران و فرانسه در ماه های اخیر

سنمو تصریح نمود: در ماه‌های اخیر همکاری‌های بسیاری میان شرکت‌های ایرانی و فرانسوی صورت گرفته است و شرکت‌های خودروسازی پژو و سیتروئن فرانسه قراردادهای همکاری را با شرکت‌های ایران خودرو و سایپا منعقد کرده‌اند و از ماه‌های آینده شاهد تردد مدل‌های جدید خودروهای فرانسوی در شهرهای ایران خواهیم بود.

وی همچنین افزود: طبق قرارداد شرکت ایرباس با هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نیز نخستین هواپیمای ایرباس به ایران تحویل داده شد و شرکت بزرگ نفت و گاز توتال نیز در توسعه میادین نفت و گاز در ایران مشارکت خواهد کرد و همچنین این شرکت خرید نفت از ایران را دوباره شروع کرده است.

سفیر فرانسه در جمهوری اسلامی هدف خود از سفر به هرمزگان را آشنایی با ظرفیت‌ها و زمینه‌های همکاری این استان دانسته و بیان داشت: در این سفر با فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی در این استان از جمله در کشتی سازی ایزوایکو و بندر شهید رجایی آشنایی پیدا کردم و از برخی فعالیت‌های مهم و بزرگ در این منطقه شگفت زده شدم.

سنمو با اشاره به ظرفیت‌های آبزی پروری و شیلاتی استان هرمزگان، گفت: در زمینه‌های مختلف می‌توانیم در هرمزگان همکاری و مشارکت داشته باشیم و فرصت‌های بسیاری در این استان وجود دارد که شرکت‌های فرانسوی را برای سرمایه‌گذاری و مشارکت در این استان تشویق می‌کنم و تلاش می‌نمایم ظرفیت‌های این استان را به شرکت‌های فرانسوی معرفی کنم.

وی در انتها گفت: از برقراری پیمان خواهرخواندگی میان هرمزگان و یکی از استان‌های فرانسه نیز استقبال می‌کنم و در این زمینه بررسی‌های لازم را انجام صورت خواهد پذیرفت.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

پیش بینی آینده بازار مسکن در سال ۹۷ و رشد و رونق آن

پیش بینی آینده بازار مسکن در سال ۹۷ و رشد و رونق آن

پیش بینی آینده بازار مسکن در سال ۹۷ نیز هر چند پیش فرض‌های گوناگون، منجر ...