خانه » اخبار جهان » ظریف در مجمع جهانی سالیانه اقتصاد در داووس سوییس
ظریف در مجمع جهانی سالیانه اقتصاد در داووس سوییس
ظریف در مجمع جهانی سالیانه اقتصاد در داووس سوییس

ظریف در مجمع جهانی سالیانه اقتصاد در داووس سوییس

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ، برای شرکت در اجلاس سالانه مجمع جهانی اقتصاد راهی داووس گردید.

محمد جواد ظریف، بر اساس دعوت قبلی که از وی به عمل آمده بود برای شرکت در اجلاس سالانه مجمع جهانی اقتصاد راهی داووس سوییس شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در توقف کوتاهی که در داووس خواهد داشت در اجلاس سالانه مجمع جهانی اقتصاد درباره مسائل و آخرین تحولات منطقه خاورمیانه، بویژه سوریه سخنرانی خواهد نمود.

این دیپلمات عالی رتبه کشور  بعد از سخنرانی خود در این اجلاس، برای شرکت در اجلاسی که به صورت فوق العاده در سطح وزیران امور خارجه سازمان همکاری های اسلامی، جهت بررسی وضعیت و حمایت از مسلمانان میانمار به کوالالامپور سفر خواهد داشت.

همچنین بر اساس این گزارش وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در نشستی فوق‌العاده که روز پنج‌شنبه کوالالامپور برای بررسی وضعیت اقلیت مسلمان روهینجا در میانمار به درخواست مالزی برگزار می‌کنند شرکت خواهد کرد.

محور بحث های سالانه مجمع جهانی اقتصاد و اجلاس کوالالامپور

در این نشست اتخاذ اقداماتی جدی از سوی سازمان همکاری اسلامی و جامعه جهانی جهت تشویق دولت میانمار به تضمین امکان ارسال کمک‌های بشردوستانه به استان راخین، تلاش برای حل دلایل اصلی خشونت، توسعه دایره گفتگو میان گروه‌ها به گونه ای که ضامن بازگشت ایمن ساکنان منطقه روهینجا به محل زندگی شان باشد و نیز مساله مسلمانان آواره مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

این نشست در راستای انجام تلاش‌های مستمر دبیرخانه سازمان همکاری اسلامی برای مسلمانان روهینجا برگزار خواهد گردید.

در دسامبر سال گذشته میلادی نیز نشست‌های فوق‌العاده‌ای در نیویورک، ژنو و بروکسل با هدف اتخاذ اقدامات لازم برای برگزاری نشستی در کوالالامپور برگزار شده بود.

وزرای خارجه تیم ارتباطات این سازمان که مسئول رسیدگی به بحران مسلمانان روهینجا هستند،‌ در اکتبر سال گذشته در حاشیه نشست‌های وزرای خارجه در شهر تاشکند، پایتخت ازبکستان در نشستی شرکت داشتند که طی آن بار دیگر از دولت میانمار خواسته شد تابعیت میانماری را به مسلمانان روهینجا بازگرداند.

تابعینت این اقلیت مسلمان به موجب قانون شهروندی که در سال ۱۹۸۲ به تصویب رسید، لغو شده است.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

نتایج بررسی گزارش مجمع جهانی اقتصاد درباره وضعیت اقتصاد ایران

نتایج بررسی گزارش مجمع جهانی اقتصاد درباره وضعیت اقتصاد ایران

معاونت امور اقتصادی وزارت اقتصاد نتایج بررسی گزارش مجمع جهانی اقتصاد درباره وضعیت اقتصاد ایران ...