خانه » اخبار جهان » طرح جدید کنگره آمریکا برای جلوگیری از فروش هواپیما به ایران
طرح جدید کنگره آمریکا برای جلوگیری از فروش هواپیما به ایران
طرح جدید کنگره آمریکا برای جلوگیری از فروش هواپیما به ایران

طرح جدید کنگره آمریکا برای جلوگیری از فروش هواپیما به ایران

به موجب طرحی که اخیرا در کنگره آمریکا ارائه شده احتمال دارد قرارداد خرید هواپیما بین ایران و شرکت‌های ایرباس و بوئینگ لفو گردد. این طرح می تواند به عنوان اولین آزمون پیش روی دولت جدید آمریکا و آینده توافق هسته‌ای تهران محسوب گردد.

به گزارش سی‌ان‌ان، ایرباس هفته گذشته اولین هواپیما از ۱۰۰ فروند هواپیمای خریداری شده از ایران را تحویل داد. اولین هواپیما از ۸۰ فروند هواپیمایی که توسط ایران به شرکت بوئینگ سفارش داده شده، قرار است در سال ۲۰۱۸ به دست تهران برسد. ورود این هواپیماها می‌تواند صنعت هوانوردی و تجاری ایران را که به دلیل تحریم‌ها دچار مشکلات زیادی شده بود، احیا کند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تسنیم، پیتر روسکام، یکی از اعضای جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه طرحی را به مجلس نمایندگان ارائه کرد که بر اساس این طرح تحقیقاتی از سوی مدیر سازمان اطلاعات ملی دولت ترامپ در مورد ایران ایر و دیگر ایرلاین های ایرانی صورت خواهد پذیرفت.

طرح کنگره آمریکا توقف فروش هواپیما به ایران

اگر نتیجه این تحقیقات ثابت نماید که ایران ایر یا هر یک از ایرلاین های دیگر ایرانی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا دیگر سازمان‌هایی که این طرح آنها را جز سازمان های تروریستی به حساب می آورد، آن ایرلاین به فهرست تحریم های دولت آمریکا اضافه خواهد گردید و اجازه تحویل هواپیما یا قطعات تولیدی شرکت های آمریکایی به آن ایرلاین‌ها داده نخواهد شد. این طرح ها در عمل موجب توقف فروش هواپیماهای بوئینگ به ایران می گردد.

این طرح کنترل زیادی بر هواپیمای ایرباسی که قبلاً به ایران تحویل داده شده اعمال نمی کند، اما ایران ایر نمی تواند برای این هواپیما در خارج از ایران قطعات یدکی تهیه نموده یا هرگونه خدمات تعمیر و نگهداری دریافت نماید. بر اساس این طرح،  همچنین اگر شرکتی به ایران قطعات یا خدمات تعمیر هواپیما ارائه نماید، از همکاری با بازار آمریکا محروم خواهد گردید.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

کاهش قیمت طلا علیرغم افزایش ارزش دلار در برابر سایر ارزها

کاهش قیمت طلا علیرغم افزایش ارزش دلار در برابر سایر ارزها

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از جام نیـوز، کاهش قیمت طلا ادامه یافت ...