خانه » اخبار جهان » افزایش قیمت دلار انتقال از سیاست های نادرست دولت قبل
افزایش قیمت دلار انتقال از سیاست های نادرست دولت قبل
افزایش قیمت دلار انتقال از سیاست های نادرست دولت قبل

افزایش قیمت دلار انتقال از سیاست های نادرست دولت قبل

در دولت گذشته به دلیل سوء تدبیر ظرفیت‌های اقتصادی و مدیریتی کشور خالی شد و موضوعاتی مثل افزایش قیمت دلار که امروز بر خلاف انتظار اتفاق می‌افتد اغلب به دلیل تاثیرات مدیریت سال‌های گذشته است.

گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین یک کارشناس اقتصادی درارتباط با تغییرات نرخ ارز در روزهای اخیر که برخلاف انتظارات و پیش بینی هاست این طور اظهار داشت: وضعیت حال حاضر پیچیده تر از آن است که بتوان روند کاهشی ارز و به خصوص دلار را پیش بینی کرد.

وی همچنین تصریح کرد: نزدیک ترین عامل برای گرانی اخیر دلارمشکلات بودجه ای بوده و خاطرنشان کرد: سریع ترین حدسی که در خصوص گرانی دلار می توان زد مشکلات بودجه ای است که دولت با آن دست و پنجه نرم می کند. این فرضیه هرچند به طور صریح از سوی دولت رد شده است اما با رفتاری که بانک مرکزی در خصوص مدیریت بازار پولی و ارزی انجام می دهد این طور می توان استنباط کرد که دولت هم از این وضعیت منتفع می شود.

افزایش قیمت دلار در مقایسه با سایر ارزها

این کارشناس اقتصادی همچنین افزود: اما باید ریشه گرانی های بوجود آمده در خصوص دلار را در عوامل جهانی و داخلی هم دید. ظرف چند سال گذشته شاهد بودیم که نرخ اسمی دلار نسبت به تورم عقب تر بود. این عقب ماندگی در نرخ دلار به هر حال باید از یک طریقی جبران می شد و دیر یا زود انتظار می رفت که قیمت دلار افزایش یابد.

وی با اشاره به دیگر موضوعی که در خصوص گرانی دلار به عنوان عامل کلیدی محسوب می شودو آن پیش افتادن نرخ دلار نسبت به سایر ارزهای دنیا مانند یورو و پوند انگلیس است، اضافه نمود: شرایط جهانی به گونه ای رقم خورده است که ارزهای اروپایی در مقابل دلار آمریکا شانس کمتری برای رقابت دارند و همین عامل باعث شده است که در مجموع ارزش دلار نسبت به سایر ارزهای دنیا تقویت شود.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

احتمال سقوط آزاد نرخ ها در بازارهای طلا، خودرو و مسکن

احتمال سقوط آزاد نرخ ها در بازارهای طلا، خودرو و مسکن

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی از احتمال سقوط ...