خانه » بورس،ارز، سکه » استراحت مقطعی قیمت ها در نمادهای معاملاتی پیشرو بازار
استراحت مقطعی قیمت ها در نمادهای معاملاتی پیشرو بازار
استراحت مقطعی قیمت ها در نمادهای معاملاتی پیشرو بازار

استراحت مقطعی قیمت ها در نمادهای معاملاتی پیشرو بازار

امروز بورس تهران دراغلب نمادهای معاملاتی پیشرو بازار شاهد استراحت مقطعی قیمت ها بود. در حالی که برخی معامله گران حقیقی از فرصت بوجود آمده برای جمع آوری سهام استفاده کردند.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، با به پایان رسیدن معاملات روز دوشنبه ۲۷ دی ماه ۹۵ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با افزایش ۱۰ واحدی به عدد ۷۹ هزار و ۸۴ رسید. از دیگر سو، شاخص کل هم وزن اما با افزایش ۶ واحدی نمایشگر عدد ۱۵ هزار و ۴۵۳ بود. شاخص قیمت وزنی ارزشی نیز با افزایش ۳ واحدی عدد ۲۷ هزار و ۸۲۰ واحد را نشان داده، شاخص قیمت هم وزن با  ۵  واحد افزایش، عدد ۱۲ هزار و ۲۸۰ واحد را نشان داد.

افزون بر این، شاخص سهام آزاد شناور با کاهش ۲۹ واحدی به رقم ۸۶ هزار و ۸۵۴ واحد دست یافت. شاخص بازار اول نیز با ۲۵ واحد افزایش عدد ۵۶ هزار و ۱۷۹ واحد را تجربه کرد در حالی که شاخص بازار دوم با کاهش ۷۶واحدی به رقم ۱۶۸ هزار و ۶۰ واحد رسید. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) امروز با افزایش ۵ واحدی روی رقم ۸۳۱ واحد ایستاد.

استراحت مقطعی قیمت سهام همزمان با خود نمایی پالایشی ها

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، معامله گران بازار سهام امروز همزمان با استراحت مقطعی قیمت سهام در اغلب گروه های پیشرو بازار مشاهده گر خودنمایی پالایشی ها پس از پایان اصلاح قیمت ها در این گروه بودند. هر چند که کاهش قیمت جهانی نفت خام مانع از شکل گیری صف خریدهای پایدار در این گروه شد.

درعین حال انتشار گزارش های عملکردی ۹ ماهه شرکت ها بویژه در گروه پتروشیمی ها در حالی حکایت از تعدیل های مثبت سود در بودجه های برآوردی این گروه دارد که بازار سهام در موعد واریز یارانه های نوبت هفتاد و یکم و با پایان دوره تسویه معاملات اعتباری کارگزاری ها امروز را فرصتی برای جمع آوری سهام در گروه های معدنی و خودرویی و البته فلزات اساسی می داند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

سقف قیمتی شش ماهه نفت در واکنش به داده های اقتصادی چین

سقف قیمتی شش ماهه نفت در واکنش به داده های اقتصادی چین

در حالی امروز بازارهای جهانی نفت آغاز به کار کردند که نفت برنت در واکنش ...