خانه » سایر » چالش شناسایی دهک‌های پردرآمد و حذف یارانه این افراد
چالش شناسایی دهک‌های پردرآمد و حذف یارانه این افراد
چالش شناسایی دهک‌های پردرآمد و حذف یارانه این افراد

چالش شناسایی دهک‌های پردرآمد و حذف یارانه این افراد

مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص حذف یارانه پردرآمد ها در لایحه برنامه ششم توسعه اظهار داشت: دولت در حال حاضر در حال شناسایی دهک‌های پردرآمد برای حذف یارانه بگیران بر اساس شاخص‌هایی است که در قانون بودجه ۹۵ مشخص‌شده ولی این روند دشوار و زمان‌بر خواهد بود.

ایرج ندیمی در خصوص حذف یارانه دهک‌های پردرآمد در لایحه برنامه ششم توسعه، گفت: در ماده ۹۴ لایحه برنامه ششم توسعه تنها محل اختصاص هزینه نمودن منابع حاصل از حذف خانوارهای پردرآمد مشخص بوده و مدیریت این روند در اختیار دولت گذاشته شده که با تدبیر دولت به تدریج در کشور عملیاتی خواهد شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایبنا، بر اساس ماده ۹۴ لایحه برنامه ششم توسعه، دولت ملزم به حذف یارانه دهک‌های پردرآمد و اختصاص منابع آن به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی خواهد بود.

ایرج ندیمی در ادامه افزود: به‌منظور حذف یارانه دهک‌های پردرآمد برای دولت عددی تعیین نشده ازاین‌رو دولت نیز این روند را در دستور کار خود قرار داده و به تدریج اجرایی خواهد ساخت اما عمده مشکل دولت در این بخش شناسایی این افراد می‌باشد.

چالش های پیشروی دولت در شناسایی دهک‌های پردرآمد

ندیمی تصریح نمود: دولت در شناسایی افراد دهک‌های پردرآمد با توجه به بانک اطلاعاتی موجود با چالش‌هایی مواجه است ازاین‌رو عمده مشکل در این بخش خلأ اجرایی از منظر شناسایی خانوارهای پردرآمد بوده که البته گزینش در این بخش دشوار است.

مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان ساخت: در ماده ۹۴ لایحه برنامه ششم توسعه تنها محل هزینه کرد منابع حاصل از حذف دهک‌های پردرآمد در پرداخت یارانه مشخص شده و بیان شده در صورت حذف پردرآمدها منابع حاصل از آن باید در چه بخش‌هایی مصرف گردد.

وی همچنین یادآور شد: مدیریت پرداخت یارانه در طول اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها بر عهده دولت بوده که ازاین‌رو در خصوص سرعت و میزان حذف پردرآمدها نیز دولت باتدبیر و به‌ مرور زمان این مسئله را اجرایی خواهد نمود.

ندیمی در انتها تصریح کرد: دولت در حال حاضر در حال شناسایی پردرآمدها بر اساس شاخص‌هایی است که در قانون بودجه ۹۵ مشخص‌شده اما این روند دشوار و زمان‌بر بوده و به‌تدریج در کشور عملیاتی خواهد شد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

وعده افزایش 3 تا 5 برابری یارانه نقدی توسط برخی نمایندگان احتمالی

وعده افزایش ۳ تا ۵ برابری یارانه نقدی توسط برخی نمایندگان احتمالی

رئیس کل بانک مرکزی درباره طرح وعده افزایش ۳ تا ۵ برابری یارانه نقدی اظهار ...