خانه » بازرگانی » درآمدهای صادرات و پایدار راهی برای خروج اقتصاد از حالت فعلی
درآمدهای صادرات و پایدار راهی برای خروج اقتصاد از حالت فعلی
درآمدهای صادرات و پایدار راهی برای خروج اقتصاد از حالت فعلی

درآمدهای صادرات و پایدار راهی برای خروج اقتصاد از حالت فعلی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، برضرورت تکیه بر درآمدهای صادرات تولید محور و مالیات تاکید نموده و گفت: دوره وابستگی به درآمدهای نفتی در دنیا به سرآمده است.

رحیم زارع، با تاکید برضرورت تحقق یک اقتصاد پویا و به دوراز وابستگی صرف به درآمدهای نفتی برای کشور، بیان کرد: دستیابی به اقتصادی پایدار و پویا بسته به کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی می باشد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از خانه ملت، نماینده مردم آباده و بوانات در مجلس شورای اسلامی، با بیان این مطلب که توجه به تولید صادرات محور و نیز اتکا به درآمدهای مالیاتی از راهکارهای قطع وابستگی به درآمدهای نفتی در کشور می باشد، گفت: اتکا به مالیات نباید افزایش پایه های مالیاتی را رقم بزند چون درصورت افزایش آن تولید در کشور به کلی از بین خواهد رفت.

درآمدهای صادرات پایدار باید برای کشور احصا شود

وی با تاکید براینکه درآمدهای پایدار باید برای کشور ایجاد گردد، تصریح نمود: درآمدهای نفتی و درآمدهای صادرات نفت برای کشور به مثابه درآمد پایدار نمی تواند در نظر گرفته شود و به طور یقین اقتصاد ما با مشکلات عدیده درگیر خواهد بود.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم،با بیان اینکه اقتصاد نفتی اوج و فرودهای بسیاری را تحمل خواهد کرد، گفت: با اوج گیری تحریم ها در دوره ای قیمت نفت کاهش یافت که این خود صدمات بسیاری به اقتصاد ما وارد نمود؛از این رو باید درآمدی عاری از نفت و با تکیه بر داخل برای کشور ایجاد گردد که بهترین درآمد درحال حاضر برخورد جدی با فرارهای مالیاتی می باشد.

این نماینده مردم درمجلس دهم،در ادامه با بیان اینکه بسیاری از افراد مرفه جامعه که از تمکن بالایی هم برخوردارند از پرداخت مالیات سرباز زده که دولت به جای اینکه توجه صرف به واحدهای کوچک و مالیات ستانی بسیار از آن ها داشته باشد بهتر است روی فرارهای مالیاتی متمرکز گردد.

عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در انتها با تاکید براینکه برای خروج از وضعیت فعلی اقتصاد باید راهکارهای مطمئن برای کسب درآمد از سوی دولت آزمون شود، افزود: دولت باید با کسب تجربه از سوابق گذشته و وابستگی به درآمدهای نفتی باید از تکرار اقتصاد ناپایدار جلوگیری نماید.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

صادرات نفت ایران در ماه نوامبر با توجه به معافیت‌های واشنگتن افزایش خواهد یافت

صادرات نفت ایران در ماه نوامبر با توجه به معافیت‌های واشنگتن افزایش خواهد یافت

پیش بینی می شود صادرات نفت ایران در ماه نوامبر افزایش یافته و با صدور ...