خانه » بانک و بیمه » ۲ هفته مرخصی اجباری تشویقی برای مردان شاغل صاحب فرزند
2 هفته مرخصی اجباری تشویقی برای مردان شاغل صاحب فرزند
۲ هفته مرخصی اجباری تشویقی برای مردان شاغل صاحب فرزند

۲ هفته مرخصی اجباری تشویقی برای مردان شاغل صاحب فرزند

با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی، کلیه مردان شاغل در قوای سه گانه و نیز در بخش های دولتی و غیردولتی که صاحب فرزند شوند از دو هفته مرخصی تشویقی برخوردار خواهند شد.

با تصویب مجلس شورای اسلامی، کلیه مردان شاغلی که صاحب فرزند گردند، از دو هفته مرخصی اجباری تشویقی برخوردار خواهند بود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز شنبه و در ادامه بررسی های خود از مواد اصلاحی لایحه برنامه ششم توسعه کشور، با بررسی ماده ۱۱۸، بندهای الف، ج و هـ را حذف کرده و سه بند دیگر آن را مورد تصویب قرار دادند تا به این ترتیب تسهیلاتی را برای مردان و خانواده هایی که صاحب فرزند می شوند و نیز زنان متأهل خانه دار دارای فرزند در نظر گرفته باشند.

شایان ذکر است بر اساس بند ب این ماده از تاریخ تصویب این قانون، کلیه مردان شاغل در بخش های دولتی و عمومی غیردولتی که صاحب فرزند می شوند، می توانند از دو هفته مرخصی اجباری (تشویقی) برخوردار گردند تا به این وسیله تسهیلاتی در اختیار خانواده های دارای فرزند قرار گیرد.

تحکیم خانواده با مرخصی برای مردان شاغل

همچنین بر اساس بند د این ماده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف می گردد در راستای سیاست های تحکیم خانواده ظرف شش ماه بررسی های لازم را برای ایجاد بیمه تأمین اجتماعی زنان متأهل خانه‌دار حداقل دارای سه فرزند در قالب نظام چند لایه تأمین اجتماعی انجام داده و به مجلس ارائه دهد تا مورد بررسی و تصویب نمایندگان مجلس قرار گیرد.

نمایندگان همچنین در بند و دولت را مکلف نمودند تا بخشی از اعتبارات عمرانی خود را به تأمین خوابگاه‌هایی مناسب برای دانشجویان متأهل هزینه نماید که اولویت استفاده از این خوابگاه‌ها با زوج های دارای فرزند خواهد بود.

این ماده با ۱۳۶ رأی موافق، ۳۶ رأی مخالف و ۲ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۶ نماینده حاضربه تصویب رسید.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*