خانه » بانک و بیمه » تصویب تبصره ۲۴ برنامه ششم اجحاف بزرگ در حق کارگران و کارمندان
تصویب تبصره ۲۴ برنامه ششم اجحاف بزرگ در حق کارگران و کارمندان
تصویب تبصره ۲۴ برنامه ششم اجحاف بزرگ در حق کارگران و کارمندان

تصویب تبصره ۲۴ برنامه ششم اجحاف بزرگ در حق کارگران و کارمندان

رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران بر این باور است که تصویب تبصره ۲۴ و بندهای آن خیانت و اجحاف بزرگی در حق جامعه کارگری و کارمندی بوده و مجلس باید جلوی تصویب این تبصره را بگیرد.

غلامرضا عباسی، اظهار داشت: متاسفانه علیرغم تاکیدات و هشدارهای جامعه کارگری نسبت به اثرات تصویب تبصره ۲۴ برنامه ششم و بندهای مربوط به آن، دولت بدون در نظر گرفتن منافع جامعه کارگری و کارمندی و با جلوگیری از حذف این تبصره آن را به مجلس ارسال نمود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه قشرهای کارگری و کارمندان مخالف تبصره ۲۴ هستند، تاکید داشت: چگونه مجلس می‌تواند مشاغل سخت و زیان آور و نیروهای کاری که به واسطه آن فرسوده شده‌اند نادیده بگیرد؟ سهم کارگران معدن، کارگران کوره پزخانه و کارگرانی که به هر نوع دیگری درگیر کارهای سخت و زیان آور می‌باشند از بازنشستگی پیش از موعد چیست؟

رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران در ادامه بیان داشت: بسیاری از بانوان در کارهای سخت و زیان آور دچار فرسودگی جسمی می‌شوند و این تبصره مانع از بازنشستگی پیش از موعد آنها خواهد شد تا بدون بهره‌مندی از مزایای بازنشستگی آتیه خود را با بیماری‌های جسمی ناشی از کار سخت سپری نمایند.

تصویب تبصره ۲۴ به دلیل بدهی دولت به تامین اجتماعی و نداشتن منابع مالی

وی همچنین با بیان این مطلب که نمی‌توان به دلیل بدهی دولت به تامین اجتماعی و نداشتن منابع مالی جلوی اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد را گرفت،‌ افزود: در حال حاضر دو سال پایانی فعالیت کارگران به عنوان معیار و مبنای حقوق بازنشستگی لحاظ می گردد و این قانون سالهای سال اجرا شده است ولی اینکه به یکباره پیشنهاد بدهند پنج سال پایانی سن بازنشستگی مبنای پرداخت مستمری گردد، اجحاف و ظلم بزرگی در حق کارگران خواهدبود و حقوق دوران بازنشستگی آنها را نیز به شدت کاهش خواهد داد.

وی در انتها خاطرنشان ساخت: کارگران قشر زحمتکش جامعه می‌باشند و باید از حقوق قانونی برخوردار گردند نه آنکه با ایجاد محدودیتهایی، آنان را از حقوق حقه خود محروم نماییم.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

افزایش حجم ذخایر معدنی کشور به ۵۷ میلیارد تن طی سال جاری

افزایش حجم ذخایر معدنی کشور به ۵۷ میلیارد تن طی سال جاری

بنا بر اعلام معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه مقرر شده که ...