خانه » اخبار جهان » تامین مالی هواپیماهای جدیدبه کمک ایرباس و بوئینگ
تامین مالی هواپیماهای جدیدبه کمک ایرباس و بوئینگ
تامین مالی هواپیماهای جدیدبه کمک ایرباس و بوئینگ

تامین مالی هواپیماهای جدیدبه کمک ایرباس و بوئینگ

مشاور وزیر راه و شهرسازی بیان نمود: هزینه هواپیمای خریداری شده از طریق تامین مالی داخلی همچنین ایرباس و بوئینگ پرداخت خواهد شد.

غلامرضا سلامی درباره  چگونگی نحوه تامین مالی هواپیماهای ایرباس خریداری شده، بیان کرد: ۱۵ درصد از هزینه خرید این هواپیماها به صورت نقدی توسط بانک صنعت و معدن و نیز صندوق توسعه ملی به صورت پیش پرداخت، صورت پذیرفته است و مابقی مبلغ نیز به صورت اقساط و از طریق تامین مالی آن ها توسط ایرباس و بوئینگ انجام خواهد شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایبنا، وی با بیان این مطلب که : مطلع هستم تعدادی شرکت لیزینگ در سطح بین المللی در حال فعالیت هستند که وظیفه آن ها خرید هواپیما و اجاره به شرط تملیک به متقاضیان می باشد، اظهار نمود: به عنوان نمونه کشورهای قطر و امارات تعداد زیادی از هواپیماهای خطوط هوایی خود را از همین طریق تامین مالی می‌کنند اما با تفاوت اینکه این کشورها پس از اتمام قرارا داد، هواپیمایی جدید دریافت می‌کنند اما ایران، پس از اتمام قرارداد، هواپیمای خریداری شده را در اختیار گرفته و هواپیما متعلق به ایران خواهد شد.

قراردادهای ایرباس و بوئینگ برای فروش هواپیما به ایران

شنیده جاکی از آن است که بر اساس قرارداد اولیه قرار بود ۱۵ درصد پیش پرداخت از سوی ایران ایر به ایرباس پرداخت شود که این رقم از سوی صندوق توسعه ملی با عاملیت بانک صنعت و معدن تامین شد.

یادآور می شود، نخستین هواپیمای جدید از شرکت هواپیماسازی ایرباس پس از ۳۸ سال وارد ناوگان حمل و نقل هوایی کشور شد، این هواپیما از سری هواپیماهای ایرباس ۳۲۱ با علامت سبکی EP-IFA می باشد که از هوایپماهای تایپ باریک پیکر و میان برد بوده و ظرفیت آن برای ظرفیت ۱۹۵ مسافر طراحی شده است.

این هواپیما برای پروازهای داخلی طراحی شده اما می‌توان برای پروازهای خارجی هم از آن استفاده نمود همچنین طبق گفته قائم مقام وزیر راه و شهرسازی تا پایان سال ۱۳۹۵ حداقل ۳ فروند هواپیمای ایرباس جدید وارد ناوگان ایران ایر خواهد شد.

در مجموع شرکت هواپیمای جمهوری اسلامی ایران با شرکت ایرباس برای خرید ۱۰۰ فروند هواپیما و با شرکت بوئینگ برای خرید ۸۰ فروند هواپیما قرارداد امضا نموده و قرار بر این است که بزودی قرارداد خرید ۲۰ فروند هواپیمای ۷۰ نفره را با شرکت ATR یکی از شرکت های زیر مجموعه ایرباس امضا نماید.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

شروع 140 پروژه صنعتی و تجاری بین ایران و روسیه

شروع ۱۴۰ پروژه صنعتی و تجاری بین ایران و روسیه

ایران و روسیه با اجرای ۱۴۰ پروژه فیزیکی و غیرفیزیکی همکاری های صنعتی و تجاری ...