خانه » سایر » اعلام حداکثر حقوق بر اساس مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی
اعلام حداکثر حقوق بر اساس مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی
اعلام حداکثر حقوق بر اساس مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی

اعلام حداکثر حقوق بر اساس مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم با بیان این مطلب که حداکثر حقوق جدید دو برابر حداکثر فعلی حقوق قانون مدیریت خدمات کشوری می‌باشد، اظهار نمود: حداکثر حقوق ۱۲.۵ میلیون تومان تعیین شده است.

محمد خدابخشی، اظهار داشت: بر اساس مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در مورد بندهای ارجاعی لایحه برنامه ششم، به کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه، حداکثر حقوق مدیران ۲ برابر حداکثر حقوق تعیین شد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از تسنیم، سخنگوی کمیسیون تلفیق با اشاره به  مصوبه مجلس در این خصوص خاطر نشان کرد: مجموع ناخالص دریافتی ماهانه مقامات و مدیران و کارکنان دستگاه‌های موضوع ماده ۵ و ۳۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، حداکثر ۲ برابر حداکثر حقوق و مزایای مستمر قابل پرداخت به کارکنان موضوع تبصره ماده ۷۶ قانون مدیریت خدمات کشوری تعیین گردید.

به گفته خدابخشی بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری حداکثر حقوق شش میلیون و ۳۰۰هزار تومان می‌باشد که با احتساب این ماده در برنامه ششم حداکثر حقوقی که به مدیران تعلق خواهد گرفت بیشتر از ۱۲میلیون و ۶۰۰هزار تومان  نخواهد بود.

حداکثر حقوق و مزایای مستمر مدیران

وی همچنین گفت، بر این مبنا حقوق مدیران نباید بیشتر از دو برابر حداکثر مبلغ حقوق‌ و مزایای مستمر قابل پرداخت قانون مدیریت خدمات کشوری باشد.

خدابخشی در ادامه بیان کرد: بر اساس تصمیم نمایندگان مجلس تبصره ۲ ماده ۳۵ لایحه برنامه ششم توسعه حذف گردید.

بر اساس این تبصره، پرداخت  هرگونه  تسهیلات  بانکی  به  کارکنان  بانکهای  دولتی و  غیردولتی و نیز موسسات مالی اعتباری به جز تسهیلات مسکن، ضروری و تعمیرمسکن برای یکبار در دوران خدمت ممنوع بوده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس  با اشاره به اعلام عمومی و دسترسی نهاد نظارتی به دریافتی‌های مدیران و کارکنان دولتی بیان کرد: هدف این کمیسیون از لحاظ کردن ماده مذکور این بوده است که نهادهای نظارتی بتوانند در یک فضای شفاف به اطلاعات مربوط به دریافتیهای مدیران دسترسی پیدا کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق در پایان سخنان خود از بررسی جداول آماری مربوط به ارقام پیش بینی شده مانند رشد اقتصادی، تورم، نقدینگی و نرخ بیکاری در سالهای اجرای برنامه ششم خبر داد.

بر اساس تصمیم قبلی دولت و مجلس  معیار بررسی حقوقهای نجومی، دریافتی بالاتر از ۲۰ میلیون تومان برای مدیران و ۱۰ میلیون تومان برای مقامات در نظر گرفته شده بود که با این مصوبه معیار جدید حقوقهای نجومی رقم ۱۲٫۵ میلیون تومان تعیین شد البته این مصوبه مجلس تنها برای سالهای اجرای برنامه ششم یعنی از ابتدای سال ۹۶ معتبر بوده که به این ترتیب مبنای بررسی حقوقهای نجومی در حال حاضر همان رقم ۲۰ میلیون تومان قبلی می‌باشد.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

متوسط حقوق هر کارمند دولت یک میلیون و 823 هزار تومان از محل بودجه عمومی

متوسط حقوق هر کارمند دولت یک میلیون و ۸۲۳ هزار تومان از محل بودجه عمومی

بررسی‌های به عمل آمده نشان می‌دهد هر کارمند دولت طی سال جاری به طور متوسط ...