خانه » سایر » احتمال کم حذف یارانه بگیران از فهرست یارانه طی دولت فعلی
احتمال کم حذف یارانه بگیران از فهرست یارانه طی دولت فعلی
احتمال کم حذف یارانه بگیران از فهرست یارانه طی دولت فعلی

احتمال کم حذف یارانه بگیران از فهرست یارانه طی دولت فعلی

با اعلام اینکه حذف یارانه ۳ میلیون نفر از برنامه‌های فعلی دولت نیست، یارانه‌بگیران اعم از نیازمند و غیرنیازمند باز هم می‌توانند تا چند ماه آینده یارانه‌های نقدی را دریافت نمایند.

یارانه دی ماه نیز طبق روال ماه‌های گذشته، ساعت ۲۴ روز یکشنبه مورخه بیست و ششم این‌ ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌گردد. شمار یارانه‌بگیران بر اساس آخرین اعلام دولت حدود ۷۷ میلیون نفر می‌باشد و ماهانه تا بیش از ۳۴۰۰ میلیارد تومان هزینه پرداخت رقم ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی برای این متقاضیان را در پی دارد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، با وجود این مطلب که دولت برای اجرایی شدن قانون بودجه ۱۳۹۵ مبنی بر حذف سه دهک بالایی جامعه که با اصرار نمایندگان مجلس و مخالفت دولت به تصویب رسانده، اعلام می‌کند توان کنار گذاشتن این گروه‌ها را به طور دقیق ندارد و به نظر می‌رسد فعلا حذف‌های گروهی منتفی شده باشد.

عدم حذف یارانه سه میلیون نفر اعلام شده

در روزهای گذشته ربیعی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی  از برنامه حذف سه میلیون نفر دیگر از یارانه نقدی خبر داده بود و اعلام نموده بود پیامک‌های اعلام برای این افراد نیز ارسال خواهد شد.

با عدم اعلام زمان مشخص برای حذف سه میلیونی که وزیر تعاون از آن سخن گفته بود نیز می توانست فهمید در آینده‌ای نزدیک و حداقل تا پایان سال جاری امیدی به حذف ۳ میلیون نفر نیست و چندی طول نکشید وی در اظهارات تازه‌ای عنوان نمود که حذف یارانه سه میلیون نفری از برنامه‌های فعلی دولت نیست و در آینده در دستور کار آن قرار خواهد گرفت.

با این موضع جدید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نظر می‌رسد برنامه غربالگری سه میلیون نفری که از آن سخن گفته شده، احتمالاً به دولت بعد موکول گردد. در این شرایط یارانه‌بگیران می‌توانند یارانه دی، بهمن و حتی اسفند امسال را هم با خیال آسوده دریافت کرده و بدون اینکه از حذف‌های گسترده سه میلیونی خبری باشد. این اتفاق در حالی است که طی دو سال اخیر حدود چهار میلیون نفر از لیست سازمان هدفمندی یارانه ها کنار گذشته شده اند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

ارائه نشدن برنامه اجرایی اقتصادی از طرف کاندیداهای ریاست جمهوری

ارائه نشدن برنامه اجرایی اقتصادی از طرف کاندیداهای ریاست جمهوری

طبق اظهارات یک کارشناس، تاکنون برنامه اجرایی عملیاتی در حوزه اقتصاد از طرف کاندیداهای ریاست ...