خانه » اقتصاد دیجیتال » در هیچ جای دنیا کارمزد بر عهده سرویس دهنده نیست!
در هیچ جای دنیا کارمزد بر عهده سرویس دهنده نیست!
در هیچ جای دنیا کارمزد بر عهده سرویس دهنده نیست!

در هیچ جای دنیا کارمزد بر عهده سرویس دهنده نیست!

بنا بر اظهارات مدیر عامل شرکت شاپرک، پدیده ای تحت عنوان کارمزد خواهی به دلیل رقابت ناسالم در چند سال گذشته در حوزه پرداخت شکل گرفته است که سرویس گیرنده  انتظار دارد به جای پرداخت هزینه، ارائه دهنده سرویس این هزینه را متقبل شود.

محسن قادری اضافه کرد: در هیچ کجای دنیا کارمزد خواهی از ارائه دهنده سرویس رواج ندارد لذا صنعت بانکداری و پرداخت کشورهم باید به تناسب دنیا در مسیر اخذ کارمزد از پذیرنده نهایی پیش رود.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از اقتصاد آنلاین، وی خاطرنشان نمود: بانکداری الکترونیکی به شکل امروزی در ۱۸ سال پیش در کشور یه بوته عمل نشسته است و به طور طبیعی باید در مطابقت با استانداردهای روز دنیا عمل نماید.

مناسب بودن وضعیت نظام پرداخت در کشور

ایشان در ادامه افزودند: نظام پرداخت در کشور در حال حاضر از لحاظ سرویس دهی در جایگاه مطلوبی قرار دارد و امروزه با استقبال مردم از خدمات بانکداری الکترونیک استفاده از پول نقد بسیار کاهش یافته است.

وی اذعان داشت: نسبت تراکنش های شاپرک به نقدینگی کمتر از سه درصد است که نشان از اعتماد مردم به سرویس های بانکداری الکترونیک دارد.

مدیر عامل شاپرک تصریح کرد: کشور با حرکت در مسیر صنعت پرداخت بین الملل و تطابق با استانداردهای بین المللی به طور قطع به جایگاه خود می رسد لذا باید اقدامات موثر در این بخش در دستور کار قرار گیرد.سرعت تغییرات در این حوزه به سرعت در حال افزایش است و به دلیل جذابیت های مالی در این بخش شرکت های چابک با رویکرد ایده محورانه وارد این بازار شده اند.

حرکت آرام موسسات مالی در حوزه پرداخت دلیل اصلی ورود شرکت های دیگر با ایده های خلاقانه به حوزه پرداخت است از این رو این شرکت ها با ارائه راهکارهای خلاقانه وارد حوزه پرداخت شده ودر آینده بازار را در دست خواهند گرفت.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

واکنش بازار طلا به کاهش دستوری نرخ سود بانکی در کشور

واکنش بازار طلا به کاهش دستوری نرخ سود بانکی در کشور

در روزهای اخیر و همزمان با اجرای طرح بانک مرکزی در خصوص کاهش دستوری نرخ ...