خانه » صنعت و معدن » سرمایه‌گذاری خارجی نباید منجر به ورشکستگی کارخانه ها گردد!
سرمایه‌گذاری خارجی نباید منجر به ورشکستگی کارخانه ها گردد!
سرمایه‌گذاری خارجی نباید منجر به ورشکستگی کارخانه ها گردد!

سرمایه‌گذاری خارجی نباید منجر به ورشکستگی کارخانه ها گردد!

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: آمادگی پذیرش سرمایه‌گذاری خارجی در فضای کسب و کار ایران صد درصد است ولی به شرط آنکه از بخش خصوصی و تعاونی حمایت بیشتری شده و از کارآفرینی پشتیبانی وحمایت گردد.

هادی ابوی اظهار نمود: با وجود تاکید مسئولان کشور برای سرمایه‌گذاری خارجی در بخش‌های مختلف اقتصادی کارفرمایان همچنان از مشکلات خود و اوضاع اقتصادی ناراضی هستند در حالی که اگر به بخش‌های غیردولتی، تعاونی و خصوصی موجود در داخل کشور فضای بیشتری داده شود کارآفرینی رشد کرده و اشتغال مورد نظر در بخش‌های مختلف ایجاد می‌گردد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایسنا، وی درادامه افزود: متاسفانه به دلیل وجود برخی رانتها و لابی‌ها سرمایه‌گذاری خارجی با بخش خصوصی واقعی وارد مذاکره نمی‌گردد و در برخی موارد شاهد هستیم که تلاشهایی صورت می‌پذیرد تا شرایط کار برای سرمایه‌گذاری خارجی فراهم گردد بدون آنکه از حضور نیروهای متخصص داخلی و ایده‌های آنها در این زمینه استفاده شود به همین دلیل سرمایه‌گذار خارجی رغبتی به آوردن سرمایه به داخل کشور ندارد چون وی با دید مشارکت و توسعه وارد می‌شود و به دنبال انحصارطلبی یا انحصارگری نمی‌باشد.

سرمایه‌گذاری خارجی همراه با حمایت از کارخانه های موجود

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران همچنین اظهار نمود: این در حالی است که کارآفرینان داخلی با بروکراسی‌های اداری زیادی دست به گریبان بوده و از هرگونه حمایت مالی و معنوی و تامین شرایط کار آسان، محروم می‌باشند.

وی همچنین در مورد نحوه واگذاری‌های اصل ۴۴ گفت: علیرغم تاکید سیاستهای اصل ۴۴ بر واگذاری امور دولتی به مردم و بخش‌های غیردولتی، متاسفانه شاهد آن هستیم که روند واگذاری‌ها تاکنون مطلوب نبوده و مردم متنفع نشده‌اند بنابراین لازم است در جهت اجرای این قانون تدبیر و تمهید شایسته صورت گیرد.

ابوی درانتهای سخنان خود با تاکید بر حفظ مشاغل موجود بیان داشت: باید فرصتهای شغلی جدید در کنار حفظ اشتغال موجود ایجاد گردد و به عنوان مثال اگر قرار است تکنولوژی بافت پتو را وارد کشور کنیم نباید کارخانه‌های بافت پتو در کشور ورشکسته گردند یا اگر شرکتهای خارجی قطعات جدید را تامین می‌کنند، شرکتهای قطعه ساز داخلی به سمت تعطیلی و ورشکستگی نروند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در اقتصاد ایران سرمایه‌گذاری دولتی است

متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در اقتصاد ایران سرمایه‌گذاری دولتی است

بنا بر نتایج پژوهش یک نهاد رسمی در کشور، متهم اصلی انزوای بخش خصوصی در ...