خانه » سایر » رییس دیوان محاسبات :با هشدارهای لازم فیش‌های نجومی به وجود نمی‌آمد.
رییس دیوان محاسبات :با هشدارهای لازم فیش‌های نجومی به وجود نمی‌آمد.
رییس دیوان محاسبات :با هشدارهای لازم فیش‌های نجومی به وجود نمی‌آمد.

رییس دیوان محاسبات :با هشدارهای لازم فیش‌های نجومی به وجود نمی‌آمد.

رییس دیوان محاسبات ضمن تاکیید به این نکته که در صورت نبود دستگاه‌های نظارتی میزان تخلفات در ایران تا ۱۰۰ برابر افزایش می‌یافت، گفت: اگر هشدارهای لازم از قبل داده شده بود، موضوع فیش‌های نجومی به وجود نمی‌آمد.

عادل آذر امروز در همایش حسابداری بخش عمومی با بیان این مطلب که بروز پدیده فیش های نجومی به دلیل هوشمند نبودن نظام حسابرسی صورت پذیرفت، گفت: اگر دستگاه های نظارتی از ۳ سال قبل افزایش مبالغ فیش های حقوقی را به مدیران اخطار داده بودند، پدیده فیش‌های حقوقی هرگز به وجود نمی‌آمد.

به گزارش آی آر اقتصاد به نقل از ایبِنا، رییس دیوان محاسبات در ادامه با اشاره به برخی دغدغه های حسابرسی اظهارداشت: گفته می شود اگر دستگاه های نظارتی در برخی کشورها به وجود نمی‌آمد میزان تخلفات تا ۲۰۰ برابر افزایش می یافت که این میزان در ایران تا ۱۰۰ برابر است.

وی در ادامه گفت: مرحوم هاشمی رفسنجانی خود از کسانی بود که بحث‌های مربوط به خصوصی سازی را مطرح نموده و تاکید داشت امور را به مردم واگذار کنیم که خود اداره کنند.

عادل آذر همچنین با طرح این سوال که با وجود انواع دستگاه‌های نظارتی چرا آمار فساد در ایران بالا است؟ مدیران بیان می‌کنند باید یک ساعت کار کنند و ۲۳ ساعت پاسخگو باشند، اما سوال این است که پس چرا وضعیت چنین شده است؟

رییس دیوان محاسبات خاطر مطرح کرد: چرا نتوانسته ایم جلوی فساد در کشور را بگیریم؟ یکسری می گویند فساد در ایران سیستمی شده ولی این درست نیست و گفتن این قبیل حرف‌ها تبعات زیادی به دنبال دارد.

رییس دیوان محاسبات : جلوگیری از فساد با مکانیزم‌های نوین بودجه ریزی

وی در ادامه بیان کرد: باورم این است که اگر مکانیزم‌های نوین بودجه ریزی را به کار گیریم می توان جلوی دوباره کاری‌ها و موازی کاری‌ها را گرفت و مشکلات بسیاری را حل کرد.

عادل آذر بیان نمود: هوشمندسازی حسابرسی و حسابداری می‌تواند جلوی بسیاری از مشکلات از جمله فیش‌های حقوقی را بگیرد. اگر نظامات هوشمند در کشور مستقر بود دو سال پیش می‌توانستیم به همان مدیرانی که بعدها غارتگر خواندیم‌شان هشدار دهیم.

وی در پایان با اشاره به منافذ قانونی و اینکه من اسمش را سیاه چاله‌ها گذاشتم، گفت: سیاه چاله‌هایی که در بودجه‌ریزی و سیستم‌های حسابرسی ما وجود دارند، تفاسیر متعددی را می‌توانند به وجود آورند.

کد تخفیف

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*

x

بررسی بیشتر

عدم ارتباط انحراف مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان به دیوان محاسبات

عدم ارتباط انحراف مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان به دیوان محاسبات

عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کل کشور، طی گفت و گویی درباره علت عدم نظارت ...